Anasayfa > Gündem, Öne Çıkan Haberler > Faturayı kendi doldurmuş

04.02.2013 Pts, 2:35

Faturayı kendi doldurmuş

Reklam

Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosu’na malzeme alımında yapılan usulsüzlük olayında ŞOK bir gelişme ortaya çıktı. Geçtiğimiz yılın 7’nci ayda yapılan malzeme alımında kesilen faturayı, basın bürosu çalışanı S.Ö’nün kendi el yazısıyla doldurulduğu ortaya çıktı.

 

Temmuz ayında Büyükşehir Belediyesi Basın Müdürlüğü’nün başında bulunan S.Ö tarafından yapılan malzeme alımında,  üretici bölgeler yerine Erzurum’un bir  ilçesi tercih edilmişti. Ve ihale o İlçesinde fatura kesim tarihinden 3 ay önce kurulan bir firmaya verilmişti. Büyükşehir Belediyesi çalışmalarının tanıtımında halka dağıtılan malzemeler için ilçede ki firmaya 88 bin lira ödenmişti. Geçtiğimiz hafta içerisinde Faturanın internete düşmesinden sonra Basın Bürosu’ndaki görevini bırakan Sayıl Narmanlıoğlu tarafından boyutu ortaya çıkarılan usulsüzlüğün tespit edilmesi ile Başkan Küçükler, S.Ö’nün görevine son vermişti.

 

 

FATURAYI EL YAZISIYLA DOLDURMUŞ

Basın Bürosu’nda yaşanan olumsuz gelişmelere bir yenisi daha eklendi. 88 milyar lira gibi yüksek bir rakamı bulan  faturanın S.Ö tarafından el yazıyla doldurulduğu ortaya çıktı. Yine aynı kişinin gazete sahiplerine farklı bilgiler aktardığı ve gizli ses kayıtları yaparak aleyhte kullandığı gelen bilgiler arasında yer aldı.

YORUMLAR

Toplam 2 yorum bulunmaktadır.

Hasan Yilmaz

Çakallarla Dans

04.02.2013, 13:54
Hasan Sagcı

Bu pislikleri deşifre ettiğiniz için teşekkürler… Gerçekten büyük bir hizmet yaptınız halk için, hak için…

04.02.2013, 16:30