Anasayfa > Slayt Haber, Spor > Fenerbahçe’nin Erzurum‘daki Ordusu

13.09.2012 Per, 7:30

Reklam

Anadolu’da Dört Büyük takımın futbol okullarında çalışmalar sürerken, Erzurum’da hizmet veren Fenerbahçe Futbol Okulu da yıllardır Türk futboluna ve Erzurum gençliğine hizmet veriyor.

 
Sarı-lacivertli kulübün faaliyetleri futbol ve basketbolda aralıksız sürüyor. Erzurum’da yılın 12 ayında futbol ve basketbol okulundaki faaliyetlerini sürdüren Fenerbahçe Futbol Okulu’nda çalışmalar hız kesmiyor. Pazartesi, Salı- Çarşamba, Cumartesi ve Pazar günleri futbol okulunda 2000 doğumlu öğrenciler ve 1995 doğumlu öğrenciler arasında değişen yaş gruplarında öğrenci katılıyor. Fenerbahçe Futbol Okulu Sorumlusu Naci Büyüksünnetçi, hedeflerinin Türk futbolu, Fenerbahçe ve diğer takımlara hizmet verecek olan futbolcular yetiştirmek istediklerini belirterek,”Bizim futbol okulumuz tabiki öncelikle Fenerbahçe ve Türk Futbolunun alt yapısına futbolcu yetiştirmek için hizmet veriyor. Ancak başka takımlara sempatisi olan çok sayıda öğrencimizde bulunuyor. Biz çocukların hangi takımlı olmasından çok, yeteneğine ve futbol bilgisine bakıyoruz. Bundan sonrada Fenerbahçe futbol okulu olarak Erzurum’da ve çevre illerde bulunan yetenekli gençleri tespit etmek için çalışacağız” dedi.

 
ÇALIŞMALARDA TEMPO HİÇ DÜŞMÜYOR
Fenerbahçe Futbol Okulu’nda futbolcu adayları Antrenörler Alpaslan Topçu ve Fatih Kula yönetiminde çalışmalarını sürdürürken, yeteneklerini ve hünerlerini çalışmalarda sergileyerek hocalarının gözüne girmeye çalışıyorlar. Fenerbahçe Futbol Okulu’na katılan minik ve yıldız futbolcu adayları teknik taktik ve şut idmanlarında da profesyonel futbolcuları aratmayacak cinsten hareketler yaparak, hem hocalarından hem de saha kenarından kendilerini izleyenlerden alkış alıyorlar. Yılın 12 ayında hizmet veren bir futbol okulu olduklarını belirten Fenerbahçe Futbol Okulu Sorumlusu Naci Büyüksünnetçi, Fenerbahçe Basketbol Okulu çalışmalarının da son sürat devam ettiğini söyledi.

 
FB’YE RAPOR VERİYORLAR
Antrenörler Alparslan Topçu ve Fatih Kula, Fenerbahçe Futbol Okulu’nda her ay mutat olarak yetenekli futbolcuları ve ön plana çıkan gençleri rapor ediyorlar. Fenerbahçe Futbol Okulu Sorumlusu Naci Büyüksünnetçi, “Hocalarımızın verdiği raporlar doğrultusunda yaptığımız çalışmalar sonucusun da, yılın belirli bölümlerinde futbolcu kafilelerimizi Fenerbahçe Kulübümüzün gösterdiği yerlere gönderiyoruz, futbolcu adaylarımız buradaki seçmelere katılıyorlar. Orada başarı göstermeleri durumunda Fenerbahçe alt yapısına seçiliyorlar. Eğitimlerini de Fenerbahçe üstlenerek, hem okutuyor, hem de futbol eğitimi veriyor” diye konuştu.
Basketbol ve Futbolda hizmet veren Fenerbahçe Futbol Okulu’nun işletmeciliğini Naci Büyüksünnetçi ile Adnan Çoban yapıyor. Sarı-lacivertli kulüp son olarak Abdullah’ı Gençlerbirliği’nin alt yapısına göndermeyi başarmıştı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.