Anasayfa > Gündem, Öne Çıkan Haberler > Fiko’yu genç yaşta kaybettik

25.11.2012 Paz, 13:03

Fiko’yu genç yaşta kaybettik

Reklam

Hürriyet gazetesi Yurtdışı Yayınlar Servisi’nde sayfa yapımcısı olarak çalışan arkadaşımız Fikret Demir, dün geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

 

Fikret Demir, eşi Nalan ve 14 yaşındaki kızı Yağmur ile birlikte dün sabah saat 10.00’daki veli toplantısı için Sarıyer’deki Rotary 100. Yıl Anadolu Lisesi’ne gitti. Demir Ailesi, toplantının ardından Bahçelievler Koza Evleri’ndeki evine döndü. Fikret Demir, akşam saat 17.30 sıralarında fenalaştı. Kalp krizi geçiren Demir için 112 Acil’den yardım isteyen eşi Nalan, ilk müdahaleyi yaptı. Ancak Fikret Demir için eşinin kalp masajı da yeterli olmadı. Eve gelen sağlık ekipleri, 47 yaşındaki Demir’in hayatını kaybettiğini belirledi. Fikret Demir, bugün Atışalanı Kemer Mahallesi Cabir Bin Abdullah Camisi’nde ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazından sonra Kemer Mezarlığı’nda son yolculuğuna uğurlanacak.

 

 

1965 yılında Ardahan Çıldır’da doğan Fikret Demir, 1989 yılında Marmara Üniversitesi Basın Yayın’dan mezun oldu. 20 yıl önce Hürriyet gazetesinde çalışmaya başladı. Son olarak Hürriyet gazetesinin Yurtdışı Yayınlar Servisi’nde sayfa yapımcısı olarak görevini sürdüren Demir, eylül ayında düzenlenen Hürriyet’in 64’üncü yıl dönümünde 20’nci yıl plaketini Doğan Hızlan’ın elinden almıştı. Doğan Hızlan, o gecede Demir’e “Gecenin en yakışıklı adamı sensin” diye espri yapmıştı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.