Anasayfa > Ekonomi, Slayt Haber > Ford Otosan 16 ayda 15 yeni model çıkaracak

22.09.2012 Cts, 10:07

Reklam

Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, “2014’ün Şubat ayına kadar 15 yeni modelçıkarmış olacağız. Bu kadar kısa sürede bu kadar yeni modelin piyasaya girmesi bizim sektörde bir rekor” dedi.

 

Bayi ziyareti için Erzurum’a gelen Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün; Cindilli Otomotiv çalışanlarına yüksek performanslarından ötürü teşekkür ederek, Ford’un 2012’de bölgedeki başarılarını artırarak sürdüreceğini söyledi. Yenigün, “Türkiye toplam pazarında ki daralmaya rağmen liderliğimizi sürdürüyoruz. 2012’yi 11’inci kez lider kapatmayı hedefliyoruz” dedi.

 
10 yıldır aralıksız pazar lideri olan Ford Otosan’ın Genel Müdürü Haydar Yenigün, Cindilli Otomotiv’i ziyaret etti ve Cindilli Otomotiv çalışanlarına Ford’u Erzurum’da il birincisi yaptıkları için teşekkür etti.
Ford Otosan Genel Müdürü Yenigün, ziyareti sırasında yaptığı konuşmada şunları söyledi: “İş ortağımız Cindilli Otomotiv, 2011 yılını yüzde 17’lik Pazar payı alarak Ford’un Türkiye Pazar payının üzerinde ve Erzurum ‘da lider olarak kapattı. 2012’nin ilk yarısını da başarıyla tamamlayan Cindilli Otomotiv Erzurum’da ki liderliğini sürdürüyor. Ford Otosan olarak bu sonuçlardan mutluluk ve gurur duyuyoruz. Ford Otosan, gücünü bayileriyle ticari ilişkinin ötesinde güven ve samimiyete dayanarak oluşturduğu uzun dönemli ve kuvvetli bağlardan alıyor. Bugün,100’ü aşkın satış noktasında ve 150’ye yakın servis noktasında ford markasıyla müşterilerimize hizmet veriyoruz, Siz değerli bayilerimizin işbirliğiyle, toplam pazarda 10 yıldır üst üste Pazar lideri olmanın gururunu yaşıyoruz. Bu yılın ilk sekiz aylık rakamlarına baktığımızda, sayenizde yine gücümüzü koruduğumuzu görüyoruz.”

 
ERZURUMLU FORD TUTKUNLARI İÇİN YENİ ALTERNATİFLER..
2012 sonuna kadar Erzurum’daki başarıları sürdürmeyi hedeflediklerini de belirten Yenigün, Ford tutkunlarına önerilerde bulundu: ”Ford’un Yeni Ranger’ı ile Kocaeli’nde yeni ürettiğimiz ve Ford’u yepyeni bir segmente sokan, Transit ailemizin yeni üyeleri Tourneo Custom ve “2013 Yılın Ticari Aracı” ödülüne layık bulunan Transit Custom da bu bölgede yaşayan yada iş yapanlar için, önemli bir seçenek oluşturacak.Ayrıca, kısa bir süre önce 2012 Yılın Motoru ödülünü alan Ford’un en yeni motoru 1.0 litrelik EcoBoost da Yeni Focus modelimizle Türkiye yollarına çıktı.Ford’un gelmiş geçmiş en verimli, en düşük hacimli benzinli motoru olan EcoBoost’un;yüksek çekiş gücü, düşük karbondioksit salımı ve ekonomik yakıt tüketimi ile bölge halkının ilgisini çekeceğine inanıyorum.”

 
HAYDAR YENİGÜN: DARALAN PAZARA RAĞMEN LİDERLİĞİMİZİ SÜRDÜRÜYORUZ
Yenigün konuşmasında, Ford’un 2012 yılının ilk 8 ayını da toplam Pazar lideri olarak geride bıraktığını belirterek, şu açıklamayı yaptı:”Türkiye otomotiv pazarı, 2012’nin ilk 8 ayında , ekonomide alınan önlemlerin, ÖTV oranlarındaki artış ve ekonomik faaliyetlerdeki yavaşlama sonucunda geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 15 daraldı.Ford Otosan olarak ilk 8 ayı 13,8’lik Pazar payıyla lider konumda kapattık.2012 yılsonunda 821 bin adetlik Pazar öngörüyoruz ve yılı 11’inci kez lider olarak tamamlamayı hedefliyoruz.”

 
MUAMMER CİNDİLLİ: YILI LİDER KAPATACAĞIZ
Cindilli otomotiv sahibi Muammer Cindilli de ziyarette bir konuşma yaptı. Ford Otosan’la yürüttükleri uyumlu ilişkiden ve güçlü bir markayı temsil etmekten gurur duyduklarını belirten Cindilli, sözlerini şöyle sürdürdü: ”Bölgemizde 325 metrekarelik showroom’umuz, 5.060 metrekarelik servis alanımız ve 950 metrekarelik yedek parça alanımızla, toplam6.005 metrekarelik bir alanda hemşehrilerimize en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz. Geçtiğimiz yıl sonunda da bu yılın ilk yarısında da bölge lideri olmaktan büyük gurur duyuyoruz. Erzurumlular, ford markası, kalitesi ve zengin ürün çeşidine büyük ilgi gösteriyor. Yeni modellerimizin de katkısıyla, bu yılsonunu yine bölgemizde rekor satış oranları gerçekleştirerek tamamlayacağımıza eminiz.”

 
Ziyaret sonunda Muammer Cindilli Genel Müdür Yenigün’e tablo hediye ederken, Genel Müdür Yenigün’de Cindilli’ye fabrikada elde üretilen yeni model araçların maketini verdi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.