Anasayfa > Kültür-Sanat > Gemuhluoğlu Pursaklar’da Anıldı

03.12.2015 Per, 11:49

Gemuhluoğlu Pursaklar’da Anıldı

Reklam

Türk şair, yazar ve aktivist Fethi Gemuhluoğlu, Pursaklar Belediyesi ile Kocalar Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin düzenlediği panelde anıldı. Panele katılan konuşmacılar, Gemuhluoğlu’nun fikirlerini, yaşamını ve gençlere verdiği önemi anlattı.

Pursaklar Belediyesi ve Kocalar Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin Selçuklu Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlediği Fethi Gemuhluoğlu paneline Belediye Başkanı Selçuk Çetin, Din Öğretimi Genel Müdürü Nafiz Yılmaz, Hüseyin Algül, Metin Eriş, Mehmet Ragıp Karcı, Sadık Yalsızuçanlar, Hasan Ali Yıldırım, Ali Gemuhluoğlu, belediye başkan yardımcıları, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, Kur’an tilaveti, tiyatro gösterisi ile devam etti. Programda konuşan Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, “Belediye olarak elimizden gelen maddi ve manevi desteklerle her zaman okullarımızın, öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin yanında olduk, bundan sonra da destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

Panelin moderatörlüğünü yapan Sadık Yalsızuçanlar, “Bu tür programların Pursaklar’da yapılması, burada belediye tarafından Nezaket Okulu eğitimi hizmeti verilmesi gerçekten Pursaklar’ın Tebessüm Şehri olduğunu gösteriyor. Sayın Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” diyerek duygularını ifade etti.

“GEMUHLUOĞLU GÜÇLÜ TÜRKİYE’NİN ÖNDE GELEN İSİMLERİNDENDİ”

Konuşmacılardan Dr. Metin Eriş, Fethi Gemuhluoğlu ile olan hatıralarını anlatarak şunları söyledi: “Güçlü Türkiye’nin önde gelen isimlerinden biriydi. Fethi ağabey, Anadolu çocuklarına sahip çıkılması gerektiğini söylüyordu. Gençleri sinemaya, tiyatroya, kitap okumaya teşvik ediyordu. ‘Kadınlaşan bir dünyada erkek sesine ihtiyaç var’ derdi.”

Mehmet Ragıp Karcı ise yaptığı konuşmada “Fethi ağabeyinin Allah ile arası çok iyiydi. İnsanları sevmeyi Fethi ağabeyden öğrendim diyerek” Gemuhluoğlu hakkındaki düşüncelerini ifade etti. Fethi Gemuhluoğlu ile uzun yıllar bir arada olduğunu belirten Prof. Dr. Hüseyin Algül de Gemuhluoğlu’nun Ehl-i Beyt ile olan muhabbetine değinerek “Fethi ağabey ‘Bizi birleştiren en küçük değeri bile çok büyük bir değer haline getirmeliyiz’ derdi. O, selama çok önem verirdi. Çünkü selam bir cennet kelamıdır” diye konuştu.

Gecenin sürprizlerinden Ali Gemuhluoğlu, babasının kendisine yazdığı mektubu dinleyicilerle paylaşırsen duygu dolu anlar yaşandı. Kocalar Anadolu İmam Hatip Lisesi Tiyatro Cemiyeti’nin gündelik yaşamı konu edinen Yol Evlatları adlı tiyatro gösterisi ise davetlilerden tam not aldı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.