Anasayfa > Ana Manşet, Yaşam > Genç çiftten intihar girişimi

22.02.2013 Cum, 19:26

Genç çiftten intihar girişimi

Reklam

COŞKUN MENEK ERZİNCAN (İHA) –   Erzincan’da mahkeme kararı ile çocukları ellerinden alınan karı koca, bir iş merkezinin çatısına çıkarak intihar girişiminde bulundu. Yaklaşık 3 saat süren ikna çabalarının ardından karı koca aşağı indirildi.

 

Olay, öğlen saatlerinde Fevzipaşa Caddesi üzerindeki Ünsal İş Merkezi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 25 yaşındaki Alev A. ve 33 yaşındaki eşi İsmail A., 5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanunu çerçevesinde çocuk istismarı gerekçesiyle mahkeme kararıyla B.A. ve G.A. isimli iki çocuklarının elinden alınmasına tepki göstererek 4 katlı iş hanının çatısına çıktı. Dini nikahlı çift, çocuklarının geri verilmemesi durumunda intihar edeceklerini söyledi ve “Onlar yoksa, ölürüz” diye konuştular. Olay yerine gelen polis, bina bacasının önündeki korkuluk demirlerinden aşağı sarkan çifti ikna etmeye çalıştı. Olay yerine itfaiye ekipleri ve 112 ekipleri de çağırıldı. Cadde üzerinde biriken yüzlerce vatandaşın şaşkın bakışları altında yaklaşık 3 saat süren bir pazarlık başladı. Bu sırada itfaiye ekipleri binanın altına tedbir amaçlı branda germek istedi. 3 metre genişliğinde ve 30 metre uzunluğundaki branda, alandan taşarak kaldırım boyunca serildi. İtfaiyecilerin brandayı tutma çabaları ilginç görüntüler oluşturdu. İntihara teşebbüs eden çiftin çocuklarının Erzurum’a götürüldüğü belirlenirken, Erzincan Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne bağlı yetkililer ve psikolog da çatıya çıkarak çifti ikna etmeye çalıştı. Emniyet Müdürü Mustafa Elaman’ın da ikna çabaları yetersiz kaldı.

 

Öte yandan aşağıda merakla yaşananları izleyen bir kadının çatıdaki çifte bağırarak ikna etmek istemesi çiftin tepkisine neden oldu. Saatler süren çabaların yetersiz kaldığı olay sırasında caddede trafik de durdu. Çift, çocuklarının geri getirileceğin belirtilmesi üzerine çatıdan inmeye ikna oldu. 3 saatlik çabanın ardından çatıdan indirilen çift, polis aracına bindirilerek Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.