Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Spor > Genç ‘Sultanlar’ Avrupa şampiyonu

26.08.2012 Paz, 19:30

Reklam

Genç Kızlar Voleybol Milli Takımı, finalde Sırbistan’ı 3-0 yenerek Avrupa şampiyonu oldu.

 

Karşılaşmaya yüzlerine sürdükleri kırmızı-beyaz boya ve terörü protesto etmek için yakalarına taktıkları siyah kurdelelerle başlayan Türkiye Genç Kız Voleybol Milli Takımı, ilk seti 25-21 önde tamamladı.
İyi servis ve bloklarla 2. sete iyi başlayan Sırbistan, skoru 5-2’ye getirerek, Türkiye’ye mola aldırırken, ilk teknik molaya da 8-3 önde girmeyi başardı. Daha sonra oyunda dengeyi kuran milliler büyük çekişmeye sahne olan seti 25-22 kazanmasını bildi.

 

İlk 2 sette aldığı sonuçlar ve seyircinin büyük desteğiyle 3. sete iyi başlayan Genç Kızlar Milli Takımı, 3-0’da rakibini mola almak durumunda bıraktı ve ilk teknik molaya da 8-5 önde girdi. Moral motivasyonunu kaybetmeyen genç milliler, iyi manşetle birlikte file önünü de etkin kullanmayı sürdürdü ve rakibine skor 15-9’ken mola aldırdı ve ikinci teknik molaya da 16-9 önde girdi. Karşılaşmanın son bölümünde direncini kaybeden Sırbistan karşısında rahat bir oyun ortaya koyan ”Filenin Genç Sultanları” seti 25-18, maçı da 3-0 kazanarak, gençlerde ilk kez Avrupa şampiyonu oldu.

 

Karşılaşma sonrası düzenlenen törenle sporculara ödülleri verilirken, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın maçın bitiminde Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık’ı arayarak tebrik ettiği öğrenildi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.