Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > Gençlik Merkezi’nin Gitar Eğitimleri Yoğun İlgi Görüyor

23.11.2015 Pts, 14:01

Gençlik Merkezi’nin Gitar Eğitimleri Yoğun İlgi Görüyor

Reklam

Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezleri iş birliği ile ücretsiz olarak verilen gitar eğitimleri gençlerden yoğun ilgi görüyor.

Gitar öğrenmek isteyen ve gitar bilgisini daha üst düzeye çıkarmak isteyen gençler Karaman Gençlik Merkezi’nin Müzik Kulübü bünyesinde eğitim verdiği gitar kurslarına gidiyor. Gitarın tüm inceliklerini öğrenmek isteyen kursiyerler eğitmen Yasin Özçelik, eşliğinde temel akorlar ve akorlarla ilgili şarkılar öğreniyor.

Eğitimlerin oldukça verimli geçtiğini belirten Özçelik, “Şubat ayına kadar devam edecek eğitimlerimizde amacımız Karaman’da eğitim gören üniversite öğrencilerine ve Karamanlı gençlere gitarı sevdirmek. Eğitimlerimiz Cuma günleri 16.30-19.30 arası, Cumartesi ve Pazar günleri ise 09.30 ile 12.30 saatleri arasındadır. Ücretsiz olarak verdiğimiz eğitimlere tüm gençlerimizi bekliyoruz” diye konuştu.

Daha çok kişiye ulaşmak için Gençlik Kulüpleri adı altında birçok alanda ücretsiz eğitim verdiklerini belirten Gençlik Merkezi Müdürü Şabettin Gezen ise ” ’İlimizdeki gençlerin boş zamanlarını daha güzel değerlendirebilmeleri açısından İl Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezleri iş birliği ile gençlerimize sunduğumuz eğitimlerimizin tümü ücretsizdir. Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan ve sokaklardan kurtarmak, onlara enerjilerini daha farklı bir şekilde harcayabilecekleri alanlar oluşturmak amacıyla açtığımız bu kurslara herkesi bekliyoruz” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.