Anasayfa > Gündem, Öne Çıkan Haberler, Türkiye, Yaşam > Giresun’da 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlamaları

24.11.2015 Sal, 15:24

Giresun’da 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlamaları

Reklam

Giresun’da 24 Kasım Öğretmen Günü törenlerle kutlandı.

Öğretmenler Günü kutlamaları çerçevesinde Giresun’da ilk tören Hükümet Konağı önündeki Atatürk anıtına çelenk konulmasıyla başladı. Daha sonra tören Giresun Belediyesi Vahit Sütlaş Tiyatro Salonu’nda devam etti.

Günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladı. Akkurt, öğretmenlere seslenerek “Teknoloji eğitimde ne kadar etkili kullanılırsa kullanılsın eğitimin ana unsuru her zaman sizlersiniz. Öğretmenin etkin olmadığı bir eğitim sisteminin başarılı olması düşünülemez. Onun için her zaman olduğu gibi bizlere büyük sorumluluklar düşmektedir. Bizler, Türk Milli Eğitiminin temel amaçları ve temel ilkeleri çerçevesinde, kendi yetenek ve kabiliyetini bilen, geçmişini, özünü sağlam bir tarih şuuru içerisinde olmalıyız. Yaşadığı zamanın gerçeklerinin de farkında olan, geleceğe umutla bakan, ulusal ve evrensel hukuk kurallarının bilincinde de bir millet olmalıyız. “Yaratılanı yaratandan ötürü hoş görme” felsefesi gereği insan sevgisiyle, kısaca; bizi biz yapan değerlerimizle donatılmış bireyler yetiştirme azim ve gayreti içerisinde olmalıyız” ifadelerini kutladı. Konuşmaların ardından program, “Öğretmene Vefa” konulu video gösterimi, şiir ve “Öğretmen Olmak İstiyorum” konulu oratoryo ile devam etti.

Programın sonunda yıl içinde emekliliğe ayrılarak Hizmet Şeref Belgesi almaya hak kazanan öğretmenlerin belgeleri ile çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrenci ve öğretmenlerin ödülleri Sayın Valimiz Hasan Karahan, Vali Yardımcısı Barış Demirtaş ve İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Ali İhsan Ersoy tarafından verildi.

Giresun Belediyesi 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle beyaz perdenin klasiklerinden olan Hababam Sınıfını sembolize eden maketi Atatürk Meydanı’nda sergilemeye başladı.

Öğretmenler Günü kutlama etkinlikleri kapsamında yapılan Hababam Sınıfı maketi vatandaşlar tarafından büyük ilgiyle karşılandı. Cumhuriyet Bayramı’nda üç boyutlu ay yıldız maketi, 10 Kasım’da Anıt Kabir maketi yaptıran Giresun Belediyesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Hababam Sınıfı’nı canlandırdı. Giresun Atatürk Meydanı’nda kurulan üç boyutlu Hababam Sınıfı maketi bir hafta süreyle sergilenecek.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.