Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Öne Çıkan Haberler, Yerel Haber > Göçü En İyi Anlatan Kareler Bursa Fotoğraf Festivalinde

26.10.2015 Pts, 15:00

Göçü En İyi Anlatan Kareler Bursa Fotoğraf Festivalinde

Reklam

Bu sene 5.’si yapılan Bursa Uluslararası Fotoğraf Festivali (BursaFotoFest) kapsamında açılan Uluslararası Fotoğraf Sergisi, yerli ve yabancı birbirinden önemli ismin çalışmalarına ev sahipliği yapıyor.

Büyükşehir Belediyesi, Bursa Kent Konseyi (BKK) ve Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği (BUFSAD) işbirliğiyle yapılan 5. Bursa Uluslararası Fotoğraf Festivali, tüm hızıyla Atatürk Kongre Kültür Merkezinde (Merinos AKKM) devam ediyor. Festival kapsamında Fuar Alanı’nda açılan Uluslararası Fotoğraf Sergisi ise fotoğraf meraklılarının büyük ilgisini çekiyor. Dünyaca ünlü isimlerin de aralarında bulunduğu yerli ve yabancı sanatçılara ait en özel kareler, gezenlere ‘Göç’ olgusunu tüm yönleriyle anlatıyor. Dünyaca ünlü Türk Fotoğraf Sanatçısı Ara Güler ile Köşe Yazarı Doğan Hızlan’ın da gezdiği sergi, katılımcılar tarafından tam not aldı. Geçtiğimiz günlerde trafik kazasında vefat eden BKK Başkanı Semih Pala adına da fotoğraflarından oluşan anı köşesi oluşturuldu.

Toplam 47 sanatçıya ait 44 serginin ve 800 fotoğrafın yer aldığı sergi, insanlık tarihinin en önemli meselesi olan göçün etkilerini gözler önüne seriyor. Her gün saat 10.00-22.00 saatleri arasında ziyaret edilebilen Uluslararası Fotoğraf Sergisi, 8 Kasım tarihine kadar açık kalacak.

Merinos AKKM Fuar Alanı’ndaki sergide, Ariana Lindquist, Arnau Bach, Enri Canaj, Patrick Zachmann, Luciano Candisani, Emin Özmen, Erdal Küpeli, Faruk Akbaş, Kerem Yücel, Mehmet Ünal, Servet Dilber, Bülent Özşeker, Edmon Sefer, Yeşim Tetik, Abdullah Hekimhan, Asuman Ergüney, Aytunç Akad, Bengi Meral, Can Yücel, Desislava Şenay Martinova, Erhan Sevenler, Güliz Karaoğlan Vural, Hakan Şimşek, İbrahim Demirel, İmren Doğan, Mahmut Koyaş, Mehmet Gökhan Taylan, Mert Çağıl Türkay, Murad Sezer, Murat Yılmaz, Osman Demir, Sebati Karakurt, Şule Karacı, Dr. Tunç T. Evcimen, Tolga Tomaç, Uğur Çomoğlu, Volkan Atılgan, Yıldız Kalkan, Almila Kuş, Birgül Yıldırır, Füsun Taş, Burak Matpan, Meral Kuru, Bahar Borazan, Nuray Tezel, Hayri Yıldırım, Sevcan Özmen’e ait fotoğraflar yer alıyor.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.