Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Yerel Yönetimler > Gönüllü gençlik Tavlaşoğlu’nu ziyaret etti

24.02.2013 Paz, 13:56

Gönüllü gençlik Tavlaşoğlu’nu ziyaret etti

Reklam

Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gönüllü Gençlik Topluluğu tarafından hazırlanıp yürütülen “Gönüllülük bir yaşam biçimidir” isimli proje kapsamında Erzurum’a gelen Avrupalı Gençler, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu’nu ziyaret etti.

 
Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gönüllü Gençlik Topluluğu tarafından başlatılan “Gönüllülük bir yaşam biçimidir” isimli proje kapsamında Erzurum’a gelen Avrupalı Gençler, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu’nu ziyaret etti. Tavlaşoğlu, Avrupalı Gençleri, Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda ağırladı. Tavlaşoğlu, Erzurum Belediyesi’nin tarihçesi ve Erzurum hakkında Avrupalı Gençleri bilgilendirirken, sorularını yanıtladı. Tavlaşoğlu, “Erzurum tarım, hayvancılık ve bir kış turizm kenti olmasının yanı sıra 50 yılı aşkın Üniversitesi ve hastaneleri ile hem Türkiye’nin önemli bir eğitim kentidir. Hem de bölgenin sağlık merkezidir. Ayrıca ile Erzurum ikinci Devlet Üniversitesi olan ETÜ’ye kavuşmuştur. Siz Avrupalı gençlerin ilimizden en güzel duygularla ayrılacağına inanıyorum” dedi.

 
AVRUPALI GENÇLERLE YAKINDAN İLGİLENDİ
Büyükşehir Belediyesi’ni “Gönüllülük bir yaşam biçimidir” adlı proje kapsamında ziyaret edilmesinden büyük bir memnunluk duyduğunu ifade eden Erzurum Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu, Erzurum’un tarih boyunca birçok medeniyete adeta başkentlik etmiş bir şehir olduğunu ve bu nedenle de şehirde bir çok geçmiş devlete ait önemli tarihi eserlerin yer aldığını söyledi. Tavlaşoğlu, “Erzurum adeta bir kültür medeniyeti ve merkezi olma konumuna sahiptir. Tarihi İpek Yolu’nun geçtiği bu şehre bizde Büyükşehir Belediyesi olarak önemli yatırımlar kazandırmaktayız. Şehrimizdeki tarihi eserleri gün yüzüne çıkartıyoruz. Sizlerde şehir turu atarken, bunları göreceksiniz” dedi

 

.
Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından yenilenen Meclis Salonu’nun ilk konuğunun da Avrupalı gençler olduğuna işaret eden Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu, “Sizleri Avrupa’nın geleceği olarak görüyoruz. Onun için sizi bu meclis salonunda ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

 
Avrupalı gençlerin sorularını da yanıtlayan Tavlaşoğlu, Belediye Meclisi çalışmaları hakkında bilgi verdi. Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çintimar’ın da hazır bulunduğu ziyaretin ardından Tavlaşoğlu, Erzurum Büyükşehir Belediyesi giriş bölümünde bulunan Er-Miniatürk’ü yabancı konuklara gezdirdi. Avrupalı gençler Er-miniatürk’e hayran kaldı. Avrupalı gönüllü gençler, Büyükşehir Belediyesi’nde büyük bir yakınlık görerek, belediyeden ayrılmanın mutluluğunu yaşadı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.