Anasayfa > Gündem, Öne Çıkan Haberler > Gülen’den dershane açıklaması

26.11.2012 Pts, 17:46

Reklam

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın dersanelerin kapatılmasıyla ilgili açıklamasına Fethullah Gülen, dolaylı yoldan cevap verdi.

 

Gülen, Bamteli sohbetlerinde, dershaneler demedi ama cemaatin bu konuda izlemesi gereken yolu gösterdi. Gülen, ‘dershanem kapatılmasın’ hashtag’ine cevap olarak, alternatif yollar oluşturulması gerektiğine dikkat çekerek bu tür uğraşları zaman kaybetme olarak nitelendirdi ve izlenmesi gereken yolu özetledi:

 

İşte Gülen’in o açıklaması:

“EVİNİZİ KAPATTIKLARI ZAMAN YURT AÇACAKSINIZ”

“Hareketi, hamleyi, gayreti durdurmadan, Allah’ın izni ve inâyetiyle alternatif yollar, yöntemler oluşturarak yola devam etmeli.. Onlarla uğraşmaya kalkarsanız, bir yerde takılır kalırsınız.. Zamanı israf etmiş olursunuz. Hiç uğraşmadan, alternatif yollar ve yöntemler oluşturarak yolunuza devam edeceksiniz. Evinizi kapattıkları zaman yurt açacaksınız. Yurtlarınızı kapattıkları zaman ev yapacaksınız. Okulunuzu kapattıkları zaman üniversite yapacaksınız. Üniversitenizi kapattıkları zaman on tane okul açacaksınız. Hiç durmadan yürüyeceksiniz. Hafizanallah, durup başkalarıyla meşgul olmaya kalktığınız zaman, zamanı beyhude kullanmış, israf etmiş olursunuz. Zamanı israf etmenin hesabını da Allah sorar. “

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.