Anasayfa > Bölge, Öne Çıkan Haberler > Günün güldüren haberi

13.08.2012 Pts, 11:38

Reklam

BDP, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’ün PKK’lı teröristler tarafından kaçırılmasına sert tepki gösterdi. BDP’den yapılan açıklamada, ”Olay kabul edilemez, derhal serbest bırakılmasını istiyoruz” denildi.

 

PKK sözünden çıkmayan DP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, ve BDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak’ın imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, Aygün’ün “silahlı bir grup” tarafından zorla  alıkonulmasını üzüntüyle öğrendikleri belirtildi.

Parti olarak Aygün’ün serbest kalması ve sağ salim geri dönebilmesi için  ellerinden gelen insani desteği sunmaya hazır olduklarını bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
“Her şeyden önce böylesi bir eylemi kabul edilemez buluyor, tasvip  etmediğimizi belirtiyoruz. Sayın Aygün’ün zaman geçirilmeksizin derhal serbest  bırakılmasını bekliyoruz. Yaşanan olaydan dolayı Sayın Aygün’ün ailesi başta  olmak üzere Cumhuriyet Halk Partisi’ne geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.  Meclis’teki milletvekillerinin tamamının dahi alıkonulmasının insani açıdan  hükümetin umurunda olmadığının farkındayız. Nitekim dünden bu yana hükümet  partisinden yapılan açıklamaları ibretle izlemekteyiz. Alıkonulan kaymakam,  asker, polis için umursamaz, gayrı ciddi, gayri insani tutum takınan hükümetin  sayın Aygün için de aynı ciddiyetsizlikle hareket edeceğinden kuşkumuz yoktur. En  nihayetinde hükümetin siyasi açıdan yıpranmaması her şeyden ve herkesten daha  önemli ve değerlidir.”

 

Açıklamada, “Bir kez daha sayın Aygün’e, ailesine ve CHP‘ye geçmiş olsun  dileklerimizi sunuyoruz” ifadelerine de yer verildi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.