Anasayfa > Slayt Haber, Yerel Yönetimler > Gürcü Başkonsolos Büyükşehir’de

16.11.2012 Cum, 17:15

Reklam

Gürcistan’ın Trabzon Başkonsolosu Paata Kalandze, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler’i makamında ziyaret etti. Kalandze, “Erzurum’a ilk kez bir resmi ziyaret kapsamında geldim, ancak bu şehrin bir dostu olarak ayrılıyorum” dedi.

 
Trabzon’a yeni atanan Başkonsolos Paata Kalandze, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler ile bir araya geldi. Gürcistan Başkonsolosu Kalandze, Erzurum’da bulunuyor olmanın kendisi için büyük bir mutluluk olduğunu belirterek, “Bu güzel şehri ziyaret etmiş olmak ve belediye başkanı ile bir arada bulunmak, benim için çok büyük bir şeref, çok büyük bir mutluluk” dedi.
Trabzon’da göreve yeni başladığının altını çizen Kalandze, “Erzurum’a resmi ziyaret kapsamında geldim. Ama bilinmesini isterim ki, kendimi Erzurum’un ve Erzurum halkının dostu olarak görüyorum” ifadelerini kullandı.

 
Başkonsolos Kalandze’yi makamında ağırlayan Başkan Küçükler ise, Erzurum’un Gürcistan ile olan ilişkilerin tarihinin yıllar öncesine dayandığını belirterek, “Öyle ki, bugün Gürcükapı isimli bir semtimiz var. Erzurum ticaret merkezi özelliğine sahip bir kent; buna ilaveten sınır ticari anlamında Gürcistan da bizim için çok önemli. Umuyoruz ilişkilerimiz gelişir, güç kazanır ve çok daha üst seviyelere taşınır” şeklinde konuştu.

 
Ziyaretin sonunda Başkonsolos Kalandze, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler’e el yapımı ve işlemeli bir çömlek hediye etti. Başkan Küçükler de, Büyükşehir Belediyesi’ni ziyareti anısına Gürcistan’ın Trabzon Başkonsolosu Kalandze’ye Oltu taşı kol düğmesi ve kravat iğnesi hediye etti.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.