Anasayfa > Slayt Haber, Yazar > Güzelliğin On Par’etmez

16.10.2012 Sal, 10:30

Reklam

Antalya Altın Portakal Film Festivali ödülleri, 12 Ekim Cuma akşamı düzenlenen kapanış töreninde sahiplerini buldu.

 

Ulusal uzun metraj film yarışması jürisi, Hülya Avşar’ın başkanlığında jüri; Barış Pirhasan, Prof. Dr. Barbara Boyle, Levent Kazak, Uğur İçbak, Prof. Dr. Gülseren Güçhan, Selçuk Yöntem, Sümer Tilmaç, Ayşegül Aldinç, Pelinsu Pir, Tunca Arslan, Mine Kırıkkanat, Erdil Yaşaroğlu’ydu.

 

 

En iyi film ödülünü Hüseyin Tabak’ın yönettiği “Güzelliğin On Par’etmez” adlı filmi aldı. Zorunlu göçmenliği, azınlıkların hikâyesini konu alan, gerçek bir hikaye.

 

 

EN İYİ İLK FİLM ÖDÜLÜ Erdem Tepegöz’ün yönettiği “Zerre” adlı filme”Örgütsüzleştirilmiş, kıstırılmış, çaresizleştirilmiş çoğunluğun acısını anlatan bir hikaye”

EN İYİ YÖNETMEN ÖDÜLÜ  “Zerre” adlı filmin yönetmeni Erdem Tepegöz’e,

EN İYİ SENARYO ÖDÜLÜ “Güzelliğin On Par’etmez” adlı filmdeki senaryosu ile Hüseyin Tabak’a,

EN İYİ GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ ÖDÜLÜ “Pazarları Hiç Sevmem” adlı filmindeki çalışması ile Florent Herry’ye,

EN İYİ MÜZİK ÖDÜLÜ “Elvada Katya” adlı filmindeki çalışması ile Tamer Çıray’a,

EN İYİ KADIN OYUNCU ÖDÜLÜ “Elvada Katya” filmindeki rolü ile Anna Andrusenk,

EN İYİ ERKEK OYUNCU ÖDÜLÜ “Güzelliğin On Par’etmez” filmindeki rolü ile Abdulkadir Tuncer’e,

EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU ÖDÜLÜ “Güzelliğin On Par’ Etmez” filmindeki rolü ile Lale Yavaş,

EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU ÖDÜLÜ “Küf” adlı filmdeki rolü ile Tansu Biçer’e,

EN İYİ KURGU ÖDÜLÜ “Güzelliğin On Par’etmez” filmindeki çalışması ile Chrıstoph Loıdl’e,

EN İYİ SANAT YÖNETMENİ  “Zerre” adlı filmi ile Tora Aghabayova’ya,

BEHLÜL DAL JÜRİ ÖZEL “Güzelliğin On’paretmez” adlı filmindeki rolü ile Yüşa Durak’a,

DR. AVNİ TOLUNAY JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ “Küf” adlı filmdeki saç ve makyaj uygulamaları için Nimet İnkaya ve Gila Benezra’ya

ULUSLARARASI UZUN METRAJDA EN İYİ FİLM ÖDÜLÜ: “Aglaya-Aglaja” (Krisztina Deák)

ULUSLARARASI EN İYİ UZUN METRAJ FİLM JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ: Gülümse (Rusudan Chkonia)

ULUSLARARASI EN İYİ UZUN METRAJ FİLM PERFORMANS ÖDÜLÜ: Marian Dziedziel (Süpermarket)

EN İYİ BELGESEL FİLM ÖDÜLÜ: İnan Temelkuran ve Krısten Stevens’ın birlikte yönettikleri ”Siirt’in Sırrı”

JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ “Bu Toprağın Çocukları” adlı filme verildi.

SİYAD ÖDÜLÜ:En İyi Ulusal Uzun Metraj Film: Zerre (Erdem Tepegöz), En İyi Uluslararası Uzun Metraj Film: Aglaya (Krisztina Deak)

SEYİRCİ ÖDÜLÜ: Ulusal Uzun Metraj En İyi Film – Antalya Kent Konseyi Jürisi tarafından seçilen Seyirci Ödülü: Elveda Katya

GENÇLİK ÖDÜLÜ:Uluslararası En İyi Uzun Metraj Film Akdeniz Üniversitesi Gençlik Jürisi Ödülü: Gülümse (Rusudan Chkonia)

EN İYİ İLK BELGESEL FİLM ÖDÜLÜ: Zeynep Oral’ın yönettiği ”Ben, Sen, O…”;

ULUSAL EN İYİ BELGESEL FİLM JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ: Yuva (Ebubekir Çetinkaya)

EN İYİ KISA FİLM ÖDÜLÜ: ”Sessiz” (Rezan Yeşilbaş)

ENİYİ KISA FİLM JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ: Buhar (Abdurrahman Öner)

Para ödülleri:

En İyi Film 400.000 TL
En İyi İlk Film 55.000 TL
En İyi Yönetmen 55.000 TL
En İyi Senaryo 35.000 TL
En İyi Görüntü Yönetmeni 30.000 TL
En İyi Müzik 30.000 TL
Antalya Teşvik Ödülü 70.000 TL

En İyi Belgesel seçilen filme 15 bin,

En İyi İlk Belgesel’e 5 bin TL

En iyi kısa filme 10 bin TL

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.