Anasayfa > Kültür-Sanat, Slayt Haber > Haci Ali Konuk’un muhteşem finali

24.11.2012 Cts, 7:14

Reklam

Türkiye’de büyük ilgiyle izlenen, reyting rekoru kıran 80’ler Dizisinde, başarılı performansının yanı sıra Erzurum tanıtımına sağladığı büyük katkılarıyla övgüler toplayan Bekçi Bekir rolündeki dadaş tiyatro sanatçısı Hacı Ali Konuk, dizinin son bölümünde de Erzurum Türkülerini ülke sanat gündemine taşıdı

 
Unutulmaya yüz tutan ‘Hele Dadaş hoş musan, dolu musan boş musan’, Ezem ezeden oğlan’, ‘Şafak söndü yine, Sunam uyanmaz’ türkülerini özgün biçimde seslendirerek, diziyi seyreden dadaşları duygulandıran Hacı Ali Konuk, özellikle gurbetteki dadaşları mest etti. Konuk’un Erzurum kültürüne çok büyük katkı sağladığını vurgulayan Dadaşlar, dizinin yapımcılarına da Erzurum’a verdikleri önemden dolayı teşekkür etti.

 
80’ler Dizisinde sanat üslubu, mimikleriyle adı Erzurumluların gönlüne kazınan Hacı Ali Konuk, adeta Erzurum fırtınası estiriyor. Sanat yaşamında mütevaziliği, efendiliği ve ilkeliliğiyle bir marka sanatçı olan Konak, Erzurum’da her evin, her sokağın, her caddenin Bekçi Bekir’i oldu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.