Anasayfa > Bölge, Slayt Haber > Hainlere ceza yağdı

06.12.2012 Per, 15:15

Reklam

Bingöl, Tunceli ve Gümüşhane’de güvenlik güçleriyle girdikleri çatışmalarda 7 Mehmetçiğin şehit edilmesi ve 16 Mehmetçiğin de yaralanmasına sebep olan terör örgütü mensuplarına toplam 412 yıl hapis cezası verildi.

 
Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen karar duruşmasında terör örgütü üyesi ve örgütün Karadeniz bölge sorumlusu olduğu iddia edilen Ebubekir Eker, devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozmak, silahlı terör örgütü üyesi olmak suçlarından 9 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 265 yıl hapis cezasıyla cezalandırılırken, aynı saldırılarda yer alan İran uyruklu Adil Residu da aynı suçlardan 6 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 147 yıl hapis cezasıyla cezalandırıldı.

 
Tutuklu olarak yargılanan Ebubekir Eker ve İran uyruklu Adil Residu bugün karar duruşması için hakim karşısına çıkarıldı. Bingöl Kığı’da 02.09.2008 tarihinde jandarma komando erler Ramazan Demirci ve Eyüp Gürsoy’un şehit edilmesi, 30.04.2010 tarihinde Tunceli Pülümür ilçesinde Sarıyayla Jandarma Karakol Komutanlığı’na yapılan saldırıda Karakol Komutanı Jandarma Kıdemli Başçavuş Hasan Özürberk, Jandarma erler Kemal Koçyiğit, Ahmet Eyce, Adnan Şimşek ve Erman Aydın’ın şehit edilmeleri, 17.06.2010 tarihinde Gümüşhane Kelkit İlçesine bağlı Tütünlü Köyü Toroslar mevkiinde çıkan çatışmalarda 16 Mehmetçiğin yaralanması olaylarına katılan Ebubekir Eker ve adil Residu 15 kez ağırlaştırılmış müebbet ve toplam 412 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.