Anasayfa > Siyaset, Slayt Haber > Hakan Şükür açıklama yaptı

23.02.2013 Cts, 9:42

Hakan Şükür açıklama yaptı

Reklam

AK Parti İstanbul Milletvekili Hakan Şükür,’Hakan Şükür’den ilginç açıklama: Türk değilim’ başlıklı haberlere tepki gösterdi.

 

AK Parti İstanbul Milletvekili Hakan Şükürsosyal paylaşım sitesindeki sayfasından konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Hakan Şükür konuşmasının çarpıtıldığını dile getirdi.

Şükür, açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “Burdur’dan döndüm baktım ki ortalık karışmış. Ne dediğimi, buradan ne anlam çıkarıldığını şaşırarak takip ediyorum. (Eğer bu topraklarda ayrımcılık adına kökenlere inerseniz o zaman ben de Arnavut’um bir bakıma aslen Türk değilim. Bu tür ayrımcılıklar olmamalı. Bu milli bütünlüğe zarar verir) mealindeki bölücülüğü reddeden açıklamamın çarpıtılarak sunulmasını esefle karşıladım. Milli formayı yıllarca şerefle üstünde taşıyan, İstiklal Marşı’nın sahalarda çalınması, Türk Bayrağı‘nın göndere çekilmesi için mücadele eden ve bu toprakların bir evladı olan bana, provokatif bir yaklaşımla yapılmak istenen amacı belli yaftalama girişimini vicdansızca bir yaklaşım olarak değerlendiriyor, şiddetle kınıyorum” dedi.

 

MEHMET AKİF ERSOY’U ÖRNEK GÖSTERDİ

 
Hakan Şükür açıklamalarına şöyle devam etti:

 

Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy‘un da aslen Arnavut kökenli olduğu gerçeğini göz önünde bulundurarak milli mücadeleye bu topraklara yaptığı büyük katkıları hatırlatmak isterim. Bu düşüncelerle aziz milletimize vekil olarak hizmet etmekten şeref duyduğumu herkesin bilmesini isterim.”

Şükür, ayrıca konuyla ilgili yarın bir açıklama daha yapacağını sözlerine ekledi.

YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

ABDURRAHMAN TARİKDAROĞLU

ALLAHINA KURBAN OLAYIM HAKAN KARDEŞİM!

23.02.2013, 11:28