Anasayfa > Siyaset, Slayt Haber > Hakan Şükür’ün sözlerini yorumladı

23.02.2013 Cts, 16:39

Hakan Şükür’ün sözlerini yorumladı

Reklam

Başbakan Erdoğan, “Her türlü milliyetçilik ayağımızın altındadır’ sözünü yüreğin varsa Rize’de de söyle” diyen CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na yanıt verdi. Erdoğan, Hakan Şükür’ün “Aslen Türk değilim” açıklamasına da değindi.

 

– Başbakan Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na İstanbul‘dan Rize yanıtı verdi. Erdoğan’ın “Her türlü milliyetçilik ayağımızın altındadır” açıklaması sonrası Kılıçdaroğlu “Yüreği varsa Erdoğan bu lafı Rize’de de söylesin” ifadesini kullanmıştı.

 

İstanbul’da kentsel dönüşüm töreninde konuşan Erdoğan şunları söyledi: “Kimse bizim karşımıza Türklükle, Kürtlükle çıkmasın. Her türlü milliyetçilği ayaklar altına almış bir iktidarız. Bu sözleri Rize’de söyleyemezsin diyor. Anamuhalefet partisi genel başkanı aynaya baksın. Diyarbakır‘da ne söylediysek, İstanbul’da da söyledik. Sıkıysa, samimiysen, ben bu ifadelerin aynını Rizede de söyleyeceğim. Peki o zaman sen ne yapacaksın, onu söyle. Abdestimden şüphem yok ki, namazımdan şüphem olsun. Sen partinin mitinginde Hakkari‘de bir tane Türkiye bayrağı sallayamadın. Bunların üstü şişhane altı kavaldır.”

 

Hakan Şükür‘ün “Ben aslen Türk değilim” sözünü yorumlayan Erdoğan, “Mehmet Akif de Arnavutİstiklal Marşımız‘ın şairi. O Türklükten çıkarıyor mu? Hakan Şükür kardeşimiz bir Arnavut çocuğu olarak bu ülkenin milli takımında ondan daha fazla forma giyen ikinci kişi yok. Bu milletin evladı. Utanmadan sıkılmadan Türklüğün dışında bir yere oturtmak istiyorlar. Lafla peynir gemisi yürümez. Hakan Şükür attığı gollerle tarih oldu, milli formayla tarih oldu” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.