Anasayfa > Gündem, Öne Çıkan Haberler, Türkiye, Yaşam > Hakkari’nin Kanaat Önderlerinden Ortak Çağrı

22.11.2015 Paz, 9:24

Hakkari’nin Kanaat Önderlerinden Ortak Çağrı

Reklam

Hakkâri’nin kanaat önderleri, bir araya gelerek Yüksekova ilçesinde yaşanan çatışmalarla ilgili çağrı yaptı.

Hakkâri’nin Yüksekova ilçesinde ilan edilen sokağa çıkma yasağı sonrası düzenlenen operasyonda iki kişinin öldürülmesinden sonra dün akşam saatlerinde Hakkârili kanaat önderleri bir araya geldi. Kanaat önderleri, bölgede yaşanan çatışmalı sürece ve özellikle Yüksekova ilçesinde yaşanan uygulama ve ölümlere “dur” demek için çağrıda bulundu.

Kanaat önderleri adına konuşan Aziz Kaya, “Hakkâri’nin kanaat önderleri ve Hakkari halkı adına buradan Ak Parti hükümetine, ilimiz valisine, ilçe kaymakamı ve emniyet amirlerimize çağrıda bulunuyoruz; uzun süredir Yüksekova ilçesi ve bölgemizde uygulanan uygulamalara son verilsin. Akan kan bir an önce durdurulmalıdır. Biz kimsenin ölmesini istemiyoruz. Ne asker, ne polis, ne de sivil ölmesin. Evlerin, iş yerlerinin talan edilip, arabaların yakılıp kentlerimizin yıkılmasını istemiyoruz. Yaşanan acı daha fazla büyümeden acilen yaşanan uygulamaların bir an önce son bulmasını istiyoruz” dedi.

Heyet ayıca bir çağrıda bulunarak yarın saat 11.00’de HDP Hakkâri il binası önünde toplanarak Yüksekova ilçesinde öldürülen iki kişinin cenaze törenine katılmak için toplu bir şekilde Yüksekova’ya gidileceğini belirterek, tüm yurtsever Hakkâri halkının cenaze törenine katılmasını istedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.