Anasayfa > Slayt Haber, Yazar > Halk Şikayetçi

01.08.2013 Per, 12:22

Halk Şikayetçi

Reklam

Hiç düşündünüz mü  ?

 

Yıllardır Yıldızkent istikametinden hareket edip kayak tesislerine  yada Kayakyolunda herhangibir yere  gitmenin neden bu kadar uğraştırıcı olduğunu ?

 

Yıllar önce Kayakyolu ile Yenişehir sınırında bir kavaklık vardı.O kavaklığın şimdilerde yerini devasa projeler aldığı söyleniyor.Bu doğrultuda çalışmalar yavaş yavaş başlamış gibi… Bu projeler doğrultusunda ufakta olsa Kayakyolundan Yenişehir üst yol diye tabir edilen Yıldızkent istikametine  hem yayalar hem arabalar için bir yol yapılsada insanlar boş yere dört yüz, beş yüz metre dolaşmak zorunda kalmasa değil mi ? İnsanımız bu konudan oldukça şikayetçi.Çalışmalar bitmeden bu sorun dikkate alınırsa belki geç kalınmamış olur.

 

Aynı şekilde geçtiğimiz seneler üniversitenin arka kapısına yapılan yolda buranın bir başka benzeri.Kampüsten çıkmak isteyen her araba Bölge eğitim hastahanesini ziyaret etmek zorunda…Bu sebepten dolayı, Yenişehir istikametine dönecek birçok arabada Yıldızkent’i dolaşmak zorunda kalıyor.Oysa eski yol direk beyaz siteler üzerinden ulaşımı çok daha kolaylaştırıyordu.

 

Evet ! Benzinin zirve yaptığı şu günlerde insanlar evlerine varmak için bir sürü engelle karşılaşıyor.Herşey gittikce kolaylaşacak iken bizim yetkililerimiz tarafından malesef daha da zorlaştırılıyor.

 

Malumunuz Yenişehir üst yolda ciddi bir yapılaşma söz konusu.Karadayı şirketinin yaklaşık üç bin tane daire yapması bekleniyor.Peki ! Şehrin birçok yerine ulaşım sağlayan, göbek sayılabilecek bu yer, alternatif bir yolu olmadığından ordaki trafiği kaldırabilecek mi ? Ya da bunun üzerine düşünülen bir proje, bir çalışma var mı merak konusu ? Üç bin dairelik izin veren kişiler oluşacak bu sorunlarıda düşünmüştür muhakkak ama bu küçük noktaları birde ben hatırlatayım dedim.

YORUMLAR

Toplam 2 yorum bulunmaktadır.

eren aksoy

ünivcersitenin arka kapısında beyaz evler kavşağının kapatılması süper oldu…arabamla 2 lira fazla yakarım ama ordan geçmem….hiç araştırmadınız mı? o kavşak yüzünden her sene onlarca kaza oluyor….

Erzurum batı girişi artık ne ise güney girişide aynı….arabalar hızla geliyolar…hız yapılmıyacak yol değil…kavşak oldumu sıkıntı yaşanıyor…yayalar için çok sayıda üst geçit var..arablarda 2 lira fazla yaksın bişe olmaz…

01.08.2013, 13:14
berkan

hatırlatman iyi olmuş burak codur cum.yoksa unutacaktık.

03.08.2013, 7:08