Anasayfa > Slayt Haber, Spor > Hancı’ya Büyükşehir’den Altın

08.11.2012 Per, 6:06

Reklam

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, “2012 Londra Paralimpik Oyunları’na Erzurum mührünü vuran Doğan Hancı, göğsümüzü kabarttı” dedi.

 
29 Ağustos – 9 Eylül 2012 tarihleri arasında İngiltere’nin başkenti Londra’da yapılan Paralimpik Oyunları’nda Türkiye’ye bronz madalya kazandıran Erzurumlu sporcu Doğan Hancı, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler’i ziyaret etti. Milli sporcu Hancı’ya 2 Cumhuriyet altını hediye eden Başkan Küçükler, “Doğan Hancı kardeşimiz, hem ülkemizin, hem de ilimizin gurur kaynağı olmuştur” dedi.

 
Doğan Hancı’nın, oldukça zor bir spor dalı olan okçuluk branşında makaralı yay kategorisinde yarıştığını ve Londra’da Türk bayrağını dalgalandırdığını vurgulayan Başkan Küçükler, “Doğan Hancı kardeşimizle ne kadar iftihar etsek azdır. Fiziksel engeline rağmen elde ettiği bu başarıyla aslında kardeşimiz herkese ve her kesime örnek olmuştur. Gençlerimiz, inanıyoruz ki Doğan Hancı’yı kendilerine örnek alacak ve model edinecekler” diye konuştu.

 
BAŞKAN KÜÇÜKLER: SPORUN VE SPORCULARIMIZIN YANINDAYIZ
Türk sporuna bulunduğu katkılar ve elde ettiği derecelerle Erzurum’un gurur kaynağı olan Doğan Hancı’yı, 2012 Londra Paralimpik Oyunları’nda elde ettiği başarıdan dolayı tebrik eden Küçükler, “Biz sporcularımızın her zaman yanında olduk, olmaya da devam ediyoruz. Çünkü spor ülkelerin tanıtımında kuşkusuz çok önemli bir role sahip ve evrensel bir dil olma özelliği taşıyor. Biz elbette Doğan Hancı kardeşimizin bu başarısını unutmayacağız. Kendisine kapımız her zaman açık olacak ve bundan sonraki süreçte de kendisinin yanında olacağız” dedi.

 
Şampiyon sporcu Doğan Hancı da, spora ve sporculara verdiği destekten dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler’e teşekkür etti. Hancı, “Bu süreçte Büyükşehir Belediyemizden ve Sayın Başkanımızdan çok büyük ilgi, destek ve alaka gördük. Kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.
Ziyaretin sonunda Başkan Küçükler, Erzurumlu milli sporcu Doğan Hancı’ya 2 adet Cumhuriyet altını hediye etti.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.