Anasayfa > 3. Sayfa Haberi Alt, Asayiş > Hastanede Yangın Paniği

22.11.2015 Paz, 15:24

Hastanede Yangın Paniği

Reklam

Malatya Devlet Hastanesi Psikiyatri Servisi’nde hasta odasında çıkan yangın paniğe sebep oldu. Servisteki hastalar kısa sürede tahliye edilirken, güvenlik görevlileri yangın tüpleriyle alevleri büyümeden kontrol altına aldı.

Edinilen bilgiye göre, Devlet Hastanesi’nin 3’üncü katında bulunan Psikiyatri Servisi’nde hasta odasında dumanların yükselmesi ile otomatik söndürme sistemi devreye girdi. Alarmın da devreye girmesi ile kısa süreli paniğin yaşandığı serviste güvenlik görevlileri yangın tüpleri ile yangına müdahale etti. Kısa sürede serviste yatan tüm hastaların tahliye edilmesi ile yangında kontrol altına alındı. Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı ekiplerde kısa sürede olay yerine gelerek yangına müdahale etti.

Hastane Başhekimi Uzm.Dr. Erhan Berk’in de olay yerine gelerek yetkililerden bilgiler alırken bayan hastanın odasında çıktığı öğrenilen yangında hasta yatağında hasar gördü. Otomatik söndürme sisteminin çalışması ile yangının kısa sürede büyümeden söndürülmesi ile olası bir facianın da eşiğinden dönüldü. Güvenlik görevlilerinin de soğukkanlılıkla yangına müdahale etmesi sonucu yangın küçük çapta maddi hasar ile atlatıldı.

Psikiyatri tedavisi gören bayan bir hastanın odasında çıkan yangının bilerek çıkarıldığı iddia edilirken polis olayla ilgili soruşturma başlattı. Bu arada yangın nedeniyle tahliye edilen hastalardan bazıları gözyaşlarına hakim olamadı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.