Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > Hastanede “Yüreğimizdeki Engelleri Kaldırıyoruz” Etkinliği

04.12.2015 Cum, 11:01

Hastanede “Yüreğimizdeki Engelleri Kaldırıyoruz” Etkinliği

Reklam

Adana’da Özel Güney Adana Hastanesi giriş lobisinde engelli insanların yaşadıkları sorunların sadece kendilerinin değil; ailelerinin, çevrenin tüm toplumun sorunu olduğuna dikkat çekmek amacıyla “Yüreğimizdeki Engelleri Kaldırıyoruz” sloganıyla empati etkinliği düzenlendi.

Hastane çalışanları, hasta ve hasta yakınlarının katılımıyla gerçekleşen empati etkinliğine Türkiye Sakatlar Derneği Adana Şubesi ve Akdeniz Bölge Başkanı Halis Kassap, başkan yardımcıları ve üyelerde katılarak yaşadıkları sorunları ve deneyim ve beklentileri katılımcılarla paylaştılar.

Katılımcılar engelli vatandaşları daha iyi anlayabilmek onların duygu ve hislerini anlamak için tekerlekli sandalyede oturumu izleyerek, kimi çalışanlarda görme engellileri anlayabilmek için gözlerini kapayarak programı izlediler.

Hastane yetkilileri her bireyin birer engelli adayı olabileceğini belirterek, “Herkesin hayatta yapamadıkları vardır bu kimseyi engelli yapmaz. Bizler yüreğimizdeki engelleri kaldırıyor ve bir gün değil her zaman engelli vatandaşlarımızı destekliyoruz” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.