Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > Havuzda İndirim

22.11.2015 Paz, 11:25

Havuzda İndirim

Reklam

Muğla Uluslar arası Gençlik Merkezi’nde Federasyonların Muğla İl Temsilcileri ile bir araya gelen Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz, Muğla’da geçtiğimiz ay hizmete giren havuz ile ilgili müjde verdi. Muğla’da yapılan Yarı Olimpik Yüzme Havuzunun hizmete girmesi ile vatandaşların eleştirilerine neden olan uygulama ve ücret ile ilgili kurallara yeni bir düzenleme getirildi.

Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz bundan sonra çocuklardan alınan aylık ücretin ayda 100 TL’den 60 TL’ye yetişkinler için alınan 100 TL’nin ise 80 TL’ye düşürüldüğünü açıkladı. Öçalmaz ayrıca bu ücretlerle haftada 2 gün olan yüzme süresinin de 3 güne çıkartıldığını söyledi.

Havuzda personelden, uygulamalara kadar birçok hususta yenilenmeye gidildiğini belirten Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz; “Alınan ücretlerin fazla olduğunu tespit ettik. Durumu Genel Müdürlüğümüze ve Sayın Valimize bildirdik ve yeni bir düzenlemeye gittik. Biz Muğla’da parası olan olmayan herkesin yüzme havuzundan faydalanmasını istiyoruz” dedi.

Öte yandan özellikle engelli sporcular için ücretin tamamen kaldırıldığını belirten Öçalmaz; “Menteşe Kaymakamımızın öncülüğünde gerçekleştirdiğimiz bir proje kapsamında özellikle Down sendromlu çocuklarımız için üretilen Özel Mayolardan temin ederek bu çocuklarımızın da havuzdan faydalanmalarını sağlayacağız” dedi.

Muğla Uluslar arası Gençlik Merkezi’nde Federasyonların Muğla İl Temsilcileri toplantısında İl Temsilcilerinin 2014-2015 çalışmaları ele alınırken, 2015-2016 yılı faaliyet programları tartışıldı. Toplantıda Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Devrim Karakuş ve Menteşe İlçe Müdürü Mutlu Uzun da hazır bulundu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.