Anasayfa > Ana Manşet, Yaşam > Hayat kadınına biber gazlı gasp!

07.05.2013 Sal, 7:38

Hayat kadınına biber gazlı gasp!

Reklam

Erzurum’da hayat kadını 28 yaşındaki F.G. ile  anlaşarak gittikleri boş bir arazide hayat kadınına ait biber gazını çantasından alarak gözlerine sıktıktan sonra, cep telefonunu, gümüş kolyesi ve 200 Tl’sini gasp eden Kamil İ.  (19) ile Emre H.(18)   tutuksuz yargılandıkları Erzurum Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘nitelikli gasp’ suçundan 9 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı.

 

ÖNCE ANLAŞTILAR


Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianameye göre, gasp olayı iki yıl önce  50. Yıl Caddesi üzerine geçimini hayat kadınlığı yaparak kazanan 28 yaşındaki F.G., ile cinsel ilişkiye girmek için  anlaşan Kamil İ. Ve Emre H. Arasında yaşandı.  Anlaştıkları kadını Erzurum- Tortum yolu üzerinde boş bir araziye götüren Kamil İ. Ve Emre H.  burada F.G’yi etkisiz hale getirerek çantasını gasp ettiler. 

 BİBER GAZININ KURBANI OLDU 

İddiaya göre, hayat kadını F.G.’ ye ücretini ödemeyen Kamil İ. (19) ile Emre H.(18)  F.G.’nin çantasında bulunan biber gazını sıkarak kadını etkisiz hale getirdikten sonra cep telefonu, gümüş kolyesi ve 200 bin lirasını gasp ettiler. Kadının şikayetçi olması üzerine bir süre tutuklu kaldıktan sonra çıkarıldıkları mahkemede  iki sanık hakkında tutuksuz yargılanmak üzere Erzurum Ağır Ceza Mahkemesi’nde 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.“İLİŞKİYE GİRMEDİM”Tutuksuz sanıklardan Kamil İ. verdiği ifadesinde suçlamaları kabul etmedi. Kamil İ.,”Şikayetçiyi tanımıyorum. Para karşılığı cinsel ilişkiye girmedim. Hayat kadınının iddia ettiği gibi cinsel ilişki sonrası para vermemek için cep telefonunu ve parasını almadım. Suçlamaları kabul etmiyorum” dedi.


“SUS KONUŞMA” DEDİ GÖZLERİME GAZ SIKTI

 

Müşterilerinden şikâyetçi olan hayat kadını F.G. ise,”Araçta iki kişi vardı. Birinin yüzünü tam olarak göremedim. Benimle anlaşan Emre isimli kişinin aracına binerek araziye gittik.  Araçta bulunan Emre isimli müşterim benim saçlarımdan tutarak, ‘Sus, konuşma’ diyerek gözlerime biber gazı sıktı. Canım çok yandı. Hiçbir yeri göremiyordum. Çantamdan cep telefonumu, gümüş kolyemi ve 200 TL paramı aldıktan sonra beni bırakarak gittiler. Şikâyetçiyim” dedi.


İKİ SANIĞA 9 YIL 2 AY HAPİS

 

Erzurum Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki karar duruşmasında ‘gasp’ ve  ‘nitelikli yağma’ suçunu işleyen Kamil İ.’ye  5 yıl 6 ay, olay tarihinde 18 yaşın altında olan Emre H.’ye ise 3 yıl 8 ay olmak üzere toplam  9 yıl 2 ay hapis cezasına verildi.
Mahkeme heyeti sanıkların cezaevinde yattıkları süreyi dikkate alarak,  Yargıtay yolu açık olmak üzere verilen cezaları ertelemedi. Yargıtay’ın verilen cezaları onaması halinde iki gasp suçlusu yeniden cezaevine girecek.

YORUMLAR

Toplam 3 yorum bulunmaktadır.

gültekin eraslan

hayat kadını da bir insan, verilen kararı alkışlıyorum…erzurumflas teşekkürler

07.05.2013, 12:44
tuncay dağlı

sevgili cem, güzel atlatma haber..başarılar…tebrik ediyorum

07.05.2013, 15:18
secattin onuş

Dostum bu yaraya ancak sen neşter atarsın Erzurum bu değil bizlere yakışmıyor

07.05.2013, 15:57