Anasayfa > Slayt Haber, Yazar > Haydi, Nevruz’u Kutlayalım

21.03.2013 Per, 10:42

Reklam

Aslında bu yazıya başlarken niyetim son günlerde malum kişilerin Erzurum’da ne yaptıklarını, ne yapacaklarını yazmak iken, durup şöyle bir düşününce aklıma daha da farklı bir fikir geldi.

 

Barış ve kardeşliğin simgesi olan Göktürklerden Osmanlı’ya, Osmanlı’dan Cumhuriyet’e kadar milli bir bayram olarak kutlanan, adına Nevruziyye adı verilen şiirler yazılan, şenliklerle-şölenlerle geleneğimizde yer eden Nevruz’u şehrimizde biz neden bize yakıştığı gibi kutlamıyoruz da tabir-i caizse elin oğlu Nevruz’u bahane edip en pis, haris niyetlerini gerçekleştirmeye çalışıyor?

 

 

 

Türkiye’nin her yerinde siyasi parti örgütleri, sivil toplum kuruluşları ve en önemlisi ‘‘BELEDİYELER’’ tarafından özellikle hazırlanan kutlamalar varken Erzurum halkı olarak siz hiç hatırlıyor musunuz Erzurum’da Erzurum’a yakışır bir şekilde kutlanan bir Nevruz Bayramı?

 

 

 

Ben size söyleyeyim son altı-yedi yılda üç defa biri Aziziye Parkı’nın önünde Alperen Ocakları tarafından, diğeri Atatürk Üniversitesi Oditoryumu’nda Ülkü Ocakları tarafından bir diğeri de yine Üniversitemiz içinde bir grup öğrenci tarafından – ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışarak – herkese ulaşamadan cılız bir şekilde kutlandı ( Emeği geçen arkadaşlarım lütfen kızmasın ama maalesef öyleydi)

 

 

Şimdi biz Erzurum halkı olarak siyasi parti – ideoloji ayrımı yapmaksızın davullarla, zurnalarla, halaylarla, barla, bayrakla bir kutlama yapsak fena mı olur? Elimizde şehir ahalisinin yanında üniversite gibi bir potansiyel varken birleşip bunu yapsak ne dersiniz? Böyle bir tabloyu kafamda canlandırırken bile inanın o kadar heyecanlandım ki, sizlerde aynı duygular içine girersiniz umarım.

 

 

 

Şimdi diyeceksiniz ki iyi hoşta bu kadar şey bir emeğin yanında maddi anlamda destek istemez mi ? Evet kesinlikle bu iş tek bir kişi ya da bir grup tarafından kolaylıkla tertip edilemeyecek lakin  Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, sosyal faaliyetlere özellikle önem gösterdiğini  az çok medyadan bildiğim Sayın Ali Korkut, Sayın Üniversite Rektörü Hikmet Koçak, Erzurum siyasetinin önde gelen simaları Sayın Murat Kılıç, Sayın Zekai Kaya ve Erzurum’un yine önde gelen zengin eşrafı bu işe destek olsa, bir el atsa biz de en güzel şekilde gidip oraya eğlensek ve mesajımızı versek nasıl olur?

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.