Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > Hayırsever Kardeşlerden Anneleri Adına Okul

23.11.2015 Pts, 12:00

Hayırsever Kardeşlerden Anneleri Adına Okul

Reklam

Hayırsever işadamları Oktay Mersin ve Turgay Mersin kardeşler, anneleri Hacı Nadire Mersin’in isminin verileceği ilkokula 4 derslikli ek bina ve çok amaçlı salon yaptıracaklar.

Yaptırılacak ek bina için Denizli Valiliği’nde protokol imza töreni düzenlendi. Törene Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Hayırsever İşadamları Oktay Mersin ve Turgay Mersin ile anneleri Hacı Nadire Mersin katıldı. Adına oğulları tarafından okul yaptırılacak olan Hayırsever Hacı Nadire Mersin’in yeni binanın hayırlara vesile olmasını, burada yetişecek gençlerin ülkemize faydalı birer kişi olarak yetişmelerini dilerken duygulandığı ve gözlerinin dolduğu gözlendi. Hayırsever İşadamları Oktay Mersin ve Turgay Mersin ise ilerleyen zamanda kendileri adına da birer okul protokolü yapacaklarını söyleyerek; “Bize bu imkânı sağlayan Sayın Valimize ve İl Milli Eğitim Müdürümüze teşekkür eder, protokolün Denizli eğitimine ve ülkemize hayırlı olmasını dileriz” dediler.

Hayırsever Mersin ailesine eğitime verdikleri destekler için teşekkür eden Vali Şükrü Kocatepe, “Bugün Sarayköy’deki Hacı Nadire Mersin İlkokuluna dört derslik ilavesi ve bir de çok amaçlı salon inşaatı ile ilgili protokol yapmak üzere bir araya geldik. Ama bu protokolümüz aynı zaman da bundan sonra yapacağımız büyük protokolün de bir provası. Mersin ailesinin bize geçmişte Milli Eğitim konusunda çok önemli katkıları var. Merkezde yaptıkları bir okul var. Yine Endüstri Meslek Lisesinde iki ayrı dersliğe katkıda bulundular. Sarayköy’de bir okulları var. İnşallah yeni bir okul ile bu hayırlarını taçlandıracaklar. Bu Sarayköy’deki Hacı Nadire Mersin İlkokuluna dört derslik ilavesi dışında Merkezde de yeni bir okul için ilerde tekrar bir araya geleceğiz. Ben kendilerine şükranlarımı sunuyorum. Teyzemize de hürmetlerimi sunar, uzun ömürler dilerim” dedi.

Konuşmaların ardından Sarayköy Hacı Nadire Mersin Cumhuriyet İlkokulu 4 derslikli ek bina ve çok amaçlı salonun protokolü imzalarken, İşadamları 350 bin TL’ye malolacak ek bina ve çok amaçlı salonun yapımını üstlendi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.