Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Öne Çıkan Haberler, Yerel Haber > Hdp Gaziantep Milletvekili Adayı Osman Demirci, “Hemşehri Dernekleri Toplumsal Dayanışmayı Güçlendiriyor”

25.10.2015 Paz, 16:00

Hdp Gaziantep Milletvekili Adayı Osman Demirci, “Hemşehri Dernekleri Toplumsal Dayanışmayı Güçlendiriyor”

Reklam

HDP Gaziantep Milletvekili Adayı Osman Demirci ve beraberindeki HDP heyeti Gaziantep Bingöllüler Derneği ile Mardinliler Eğitim ve Dayanışma Vakfı’nı (MAREV) ziyaret etti.

Milletvekili Adayı Demirci, hemşehri derneklerinin toplumsal dayanışma ve yardımlaşma açısından büyük önem taşıdığını belirterek, “Gaziantep’in nüfusunun büyük bölümünü Doğu ve Güneydoğu’dan göçle gelen vatandaşlar oluşturuyor. Şehrimizde faaliyet gösteren hemşehri dernekleri toplumsal dayanışma ve yardımlaşma açısından önemli bir işlevi yerine getiriyor. Birer sivil toplum örgütü olan hemşehri derneklerinin çalışmalarının desteklenmesi gerekiyor” dedi.

SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ OLMADAN DEMOKRASİ OLMAZ

Seçim çalışmalarını sürdüren HDP Gaziantep Milletvekili Adayı Osman Demirci, sivil toplum örgütlerini ziyarete ağırlık veriyor. Sivil toplum örgütlerinin demokrasinin olmazsa olmazları arasında yer aldığını da ifade eden Demirci, “Sivil toplum örgütleri olmadan, gerçek bir demokrasiden söz etmek mümkün değildir. Bir toplumda sivil toplum örgütleri ne kadar çok ve ne kadar güçlü ise o ülkede demokrasi o kadar güçlü ve sağlam olur. Bu nedenle HDP olarak tek başına yönetim yerine, birlikte yönetim diyoruz, katılımcı yönetim diyoruz. Herkesin söz ve karar hakkının olduğu, kimsenin dışlanmadığı, kimsenin kimseyi değiştirmeye çalışmadığı, toplumun tüm kesimlerinin temsil edildiği bir yönetim anlayışını savunuyoruz. Sivil toplum örgütlerini de demokrasiye olan katkılarından dolayı destekliyoruz” diye konuştu.

KARDEŞÇE YAŞAMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Demirci, Türkiye’nin çok kimlikli, çok kültürlü, çok inançlı, çok dilli yapısına uygun yeni bir “toplumsal sözleşme” ihtiyacını ertelenemez olduğunu da vurgularken, “Biz ülkemizin tüm renklerinin bir zenginlik olduğuna inanıyoruz. Ülkemizin tüm renkleri yüzyıllardır bu topraklarda kardeşçe yaşadı. Yaşamaya da devam ediyor. Biz kardeşliği, kardeşçe yaşamayı biliyoruz. Kardeşliğimizi bozmak isteyenlere de fırsat vermeyeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.