Anasayfa > Ekonomi, Öne Çıkan Haberler > Hedef turizm

02.11.2012 Cum, 5:52

Reklam

Kuzey Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) “2013 Yılı Proje Teklif Çağrısı Erzurum İli Bilgilendirme” toplantısı yapıldı.
ETSO toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya katılan katılımcılar mali destek sağlanacak projeler hakkında bilgilendirildi.
KUDAKA Genel Sekreteri Dr. Rıfat Altan toplantının açılış bölümünde yaptığı konuşmada KUDAKA Mali Destek projeleri çalışmalarında bu yıl Turizmi geliştirme çalışmalarına yoğunluk vereceklerini söyledi. Altan, Erzurum’un son yıllarda turizmde büyük gelişmeler gösterdiğini belirterek yapılan çalışmalarla daha iyi yerlere geleceğini dile getirdi.
KUDAKA Genel Sekreteri Dr. Rıfat Altan bilgilendirme toplantısında slaytlar eşliğinde yaptığı konuşmada “Bu sene 3 mali destek programı hazırladık. Bunlardan birincisi Turizme yönelik küçük ölçekli alt yapı mali destek programı olup bütçesi 6 milyon 500 bin TL’dir. İkincisi ise Turizmin geliştirmesi Mali destek programıdır. Bütçesi ise 6 milyon 500 bin TL’dir. Üçüncüde Bayburt ilinde et ve süt sektörlerinin geliştirilmesi mali destek programı olup bütçesi 2 milyon TL’dir. Bu destek projeleri sayesinde hem Bayburt ilimiz hızlı bir şekilde kalkınma gösterecek hem de Doğu Anadolu Bölgesi Turizmde önemli yerlere gelecektir. Yapılan destekler hem bölge halkı için hem de ülkemiz için faydalı olacaktır. Bu yıl en öncelikli hedefimiz Turizm sektörünü daha aktif hale getirmek. Amacımız turizm faaliyetleri tek mevsimle sınırlı tutmak yerine dört mevsime yaymak. Ayrıca iyi bir tanıtımla bölgemiz turizminin markalaşmasını sağlamak. Bunlar için de toplumu turizmi içselleştirmesinin sağlanması, sektör gelişimini hızlandıracak sosyal ve kültürel ortamın güçlendirmek ve turizm girişimciliğinin desteklenmesi gerekiyor. Ayrıca bu destek programlarıyla Kuzey Doğu Anadolu Bölgesi İnovasyona Dayalı Turizm Stratejisi ve Eylem Planında yer alan amaç ve hedeflerin uygulamaya geçirilmesini hedefliyoruz. Bu programların Erzurum iline hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.