Anasayfa > Slayt Haber, Yazar > hemi okudum hemi yazdım

03.10.2012 Çar, 22:51

Reklam

Türkü söyler dillerimiz, ne güzeldir ellerimiz, bağlamada tellerimiz, türkü sever, türkü söyler, Türk’üm diyor ; Neşet Ertaş.

 

 

Gönül sözünü birçok farklı dilde kullanan tek ozan. Ayağınızın türabı olayım diyen, dinleyicisi önünde özür dileyerek çeketini çıkartmak için izin isteyen bir çelebi efendiliği sergileyen gönül dağı  “ Benim kabem insandır “ diyen gönül hizmetkârı olarak kendisini tanımlamış birisidir.” Göynüm hep seni arıyor, neredesin sen” diyerek!!

 

 

Türkiye’de yargı bu adil olmayan kararları düzeltmedikçe, intikam duyguları daha da yeşerecek, her mağdur kendi yargı düzenini, her mağrur kendi intikam kuyruğunu uzatarak kuracaktır.

Ekonomide gaz fren tartışması yapanlar, bindikleri araçların benzin ve diğer masraflarını karşılamadıkları ne kadar açık değil mi? “ Sütü bedava alanlar niye inek satın alsınkii” Akşamcılardan açılımcılara bir öneri; Cemaatlere, tarikatlara, Kur’an kurslarına vs yerlere aktarılan paraların helal olması için, içkiden alınan vergiler neden sıfırlamıyor? Sizi ayık kafada çekemedikleri ne kadarda belli..

 

 

60 ı aşkın yaşımla ömrümde böyle korku ve kuşkuyla yaşayan bir Türkiye hatırlamıyor ve bende artık korkuyorum! Acaba diyorum bu olup bitenler bile arayacağımız iyi günler mi ? Yazarın yoldaşı, can dostu kalemiyle ses verir ve ses duvarını aşmak için çırpınır ama asla kiralatmaz ve satmaz. Kalemini satanlar var oldukça, satın alan küçük insanlarda çoğalmaktadır.!

Türkiye üzerine oynanan oyunları okuyamayan yazar, düşünür ve siyasetçi, sahadaki oyunu okuyamayan mağlup teknik direktör gibi değilmidir, sevgili okurlar?

 

 

Köşesinde saklı kalmış yaşayan bir şairin boyun bağı kadar kirli her şey ! Nasılda haberiniz yok? Eğer yazdıklarımı anlamıyoruz diyorsanız! Söyleyeceklerimi bir harfin içine saklar, bütün harfleri kahraman ilan ederim. Öyle pişmanlıklar biriktirmişim ki avuçlarımda, kavgalarımdan yaralı çıksam da ölmedim. Yürüdüğüm bütün sokaklar bir yangın yeri olsada umutlarımı gömmedim köhne kaldırımlara.

 

Milletimin halini seyrederken yüreğim hep kanadı, seyredenler hep parası çok göbeği şiş adamlar. Namusunu korumaya çalışan bir kadın gibi, çığlık çığlığa nara atıyorum duymuyor vicdanı kara insan artıkları. Kafada tutmuyorum beni niye anlamıyorsunuz diye.! Herkesin yaşayacak ve sığınacak bir limanı vardır elbet? Benim tek sığınağım ve limanım, sevdam olan ülkümdür.

 

Umutlarımın ayak seslerini duymak istiyor olmam beni mutlu, çocuklarına çöp bidonlarından yiyecek temin eden yoksulluklarla mücadele de yenik düşenler kahrediyor beni! Hesaplaşmayı sadece kendimle değil, dişlerini uzatarak ısırmak isteyen bu cehaletle hesaplaşmak istediğimdendir.! Yazılarımı yazdığım uykusuz geçen gecelerde öfkelerimle şekillenirken, sevdam ülkümle bezenerek karşınıza çıkarma gayretlerimle, kırsalda ve şehirde yaşayan sabit gelirlileri sefalete sürükleyen zihniyetle mücadele etmenizi öğütlemek ve göstermek içindir.!

 

 

İktidar sarhoşları, soğuk kış gecelerinde insanlara yorgan, çaresiz yetimlere derman, şu garip vatanımda biraz insan olmak ve yaşamak isteyenlere sahip ol.İnsanı yaşat ki devlet yaşasın diyen atam ve sokakta sarmaş dolaş gençler kadar utanmaz, insanlığın yüzü umurunda olsun.!  Siyasi kanaatlerinizden sıyrılıp, vicdani kararlarınızı açıklayınız lütfen. Baki selamlarımla, Ülkü İle Kalınız.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.