Anasayfa > Bölge, Türkiye, Yerel Haber, Yerel Yönetimler > His Başkanı Zorba: “Spor Yapan Sağlıklı Bir Türkiye İstiyoruz”

24.11.2015 Sal, 16:26

His Başkanı Zorba: “Spor Yapan Sağlıklı Bir Türkiye İstiyoruz”

Reklam

Bartın Üniversitesi’nde gerçekleştirilen konferansta konuşan Herkes İçin Spor Federasyonu (HİS) Başkanı Prof. Dr. Erdal Zorba, “Spora olan tutkusuyla yaşam kalitesi yüksek sağlıklı bireylerin olduğu ve olimpiyatlar düzenleyen bir Türkiye istiyoruz” dedi.

Bartın Üniversitesi Spor Kulübü tarafından, ‘Herkes İçin Spor ve Yaşam Kalitesi’ konulu bir konferans düzenlendi. Etkinliğin açılışında konuşan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Murat Kul “Akademik yıl boyunca birçok konferans planladık. Öğrencilerimiz bu etkinliklerde alanında tanınmış ve uzman kişileriyle bir araya gelecek. Böylece öğrencilerimizin kendilerini daha da geliştirmelerine fırsat tanımış olacağız. Bu konferanslarımızın ilkinde de HİS Başkanımız Prof. Dr. Erdal Zorba’yı ağırlamaktan büyük onur duyuyoruz. Hocamız alanında kendini kanıtlamış biri olarak öğrencilerimize kısa sürede çok şey katacaktır” dedi.

“3’TEN 93’E HERKES DOĞRU SPOR YAPMALI”

Daha sonra HİS Başkanı Prof. Dr. Erdal Zorba, ‘Herkes İçin Spor ve Yaşam Kalitesi’ konulu konferansı verdi. Zorba, küçükten büyüğe herkesin spora teşvik edilmesi gerektiğini belirterek, “Federasyon olarak biz ülkemizdeki herkesin spor yapması ve sağlıklı yaşaması konusunda çalışmalar yürütüyoruz. Sporun kitlelere yayılmasını teşvik ediyoruz. Vizyonumuzun başında 3’ten 93’e herkesin yaşam kalitesini artırmak geliyor. Sporun yaygınlaşması için çeşitli aktiviteler düzenlemek gerekiyor. İnsanlar doğru beslenerek, vücutlarını doğru kullanarak ve zararlı alışkanlıklardan uzaklaşarak yaşam kalitesini artırabilir.” dedi.

“OLİMPİYAT OYUNLARI DÜZENLEYEN BİR ÜLKE OLMALIYIZ”

Konuşmasında Türkiye’de spor kültürünün oluşturulması gerektiğinin de altını çizen Zorba, “Spora olan tutkusuyla sağlıklı, ekonomisi gelişen, olimpiyat oyunları düzenleyen, sporcularına destek veren ve geleceğe umutla bakan bir Türkiye istiyoruz” diye konuştu.

Konferansın sonunda Bartın Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Azize Toper Kaygın, HİS Başkanı Zorba’ya bir plaket verdi. Etkinliğe ayrıca akademisyenler, idari yöneticiler ve öğrenciler katıldı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.