Anasayfa > Yazar > Hoş Geldin Nam’un

02.08.2012 Per, 14:40

Hoş Geldin Nam’un

Reklam

Sıkışan Anadolu yüreğimden, hıyarım diyenleri tuzlayanlara; Bir  adım kendinizden uzaklaşmayı denediğinizde, akıl, düşünce ve sağduyunun ortaya çıktığını göreceksiniz.

 

 

Öfke insana musallat olduğunda, aydın ve mantıklı düşünülemez. Ülkücülere bu sebeple bakıldığında, ihaneti görürsünüz. Yüreğimin ve kalemimin çıktığı bu yolculukta birlikte olduğumuzu, kokmasın diye tuzlananlarda farkına varacaktır. AKP’nin ( Numan) NAM’UN’ la Ramazan pidesi siyaset fırınında hazırlayarak iftar sofralarımıza sunulması, bu ikramın tadını ve tuzunu bayram sonrasına bırakması çok manidar değil mi?

 

 

ABD ve AB sütüyle beslenen, fırıldak topaçlar nasıl saf değiştirmekte usta olduklarını, ayrışmış bağ bozumu şaraplık üzüm gibi sergilemekteler. Sırtlarında ve göğüslerinde satılık levhası taşıyan yazar ve çizerler nasılda methiyeler yazmaktalar; Dünün ihraç fazlası sebze suratlılarına! Yazılı ve sözlü basının en çok hissedarları olan dalkavukların, ne söylediğini, ne yazdıklarını herkes bilmektedir. Bu sızıntı edebiyatçıların isimlerini yazmaya ve sıralamaya bile değmeyeceği kanaatini taşımaktayım! Sahurda, etli pilav yanında şaraplık için ayrılan, bağ bozumu üzümden elde etmeye çalıştığınız hoşafı ikram etmeniz sofrada bulunanların midelerini karıştıracaklarını nasılda bilmezsiniz?  Boyun uzatıp teslimiyetçi olanlara sofranızın açık olduğunu en iyi bilenler arasında midesi delik olanlar değil midir.?

 

 

Kurban Bayramı arifesinde yine sürpriz yapılarak, hastalıklı ithal et ürünlerini yeni ama eski yöntemle ambalajlayarak, böl parçala yut taktiğiyle sözde birleşme fabrikasında öğüterek, vergisiz kazanç elde ettiğinizi anlamam yanlış olmayacaktır. Hıyarım diyenleri, tuzlamanızı bir an olsun anladım da, şaraplık üzümden hoşaf yapmanızı ve ikram etmenizi de iktidar sarhoşluğuna bağlamama itiraz etmezsiniz herhalde? NAM’UN lu pideyle iftarı, şaraplık üzümden hoşafla sahuru, tertemiz pirinç pilavını yan yana getirmenizden, pirinç tanelerinin sizden davacı olmayacağına nasılda emin oluyorsunuz.!

 

 

Alışılmış klişe kelimelerle sizleri boğmaya çalışmak yerine, biraz beyin jimnastiği yaparak siyaset mühendisliği yaptırmaktır amacım. Sıkışan Anadolu yüreğimi, siz değerli Anadolu duruşlu, ülkü yüklü yüreklerin seslerini duymakla rahatlayabilmektedir. Kalp ritimlerimi düzenleyerek, bir kere daha merhaba demekten büyük bir haz almakta olduğumun bilinmesi ricasıyla; Türk İslam Dünyasının ve gönül dostlarımın mübarek ramazanını ve yapacak olacağınız ibadetlerinizin makbul ve kabul olmasını yüce yaratandan niyaz dualarımla, Ülkü İle Kalınız.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.