Anasayfa > Öne Çıkan Haberler, Siyaset, Türkiye > İki “Kırmızı” İl, Renklerini Turuncuya Döndürecek

02.12.2015 Çar, 20:01

İki “Kırmızı” İl, Renklerini Turuncuya Döndürecek

Reklam

AK Parti İzmir İl Teşkilatı, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun “Türkiye’deki tüm teşkilatların kaynaşması” hedefi doğrultusunda AK Parti Tekirdağ Teşkilatı’nı ağırladı. Tekirdağ ile İzmir’in kaderinin benzeştiğini belirten AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, “İnşallah haritada o kırmızı yanan yerleri Tekirdağ ile birlikte parti rengimiz olan turuncuya döndüreceğiz” dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun “Türkiye’deki tüm teşkilatların kaynaşması” hedefi doğrultusunda, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Akçay ve yönetim kurulu üyeleri, AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti. Tekirdağ ve İzmir’de Cumhuriyet Halk Partisi’nin daha yüksek oy oranına sahip olmasını kasteden Delican, “Tekirdağ ile kaderimiz benzeşiyor. Tekirdağ bu seçimlerde güzel bir başarı gösterdi. Oylarını yüzde 38’in üzerine çıkarttılar. Bir milletvekili artırdılar. Biz de oylarımızı İzmir’de 145 bin civarında artırmamıza rağmen aynı sayıda kalsak da Ege Bölgesi’nde AK Parti’nin 1. olmasında İzmir en büyük payı aldı. İnşallah haritada o kırmızı yanan yerleri Tekirdağ ile birlikte parti rengimiz olan turuncuya döndüreceğiz” diye konuştu.

TOPLANTILAR BİR ARADA YAPILACAK

AK Parti ailesi olarak Türkiye’de büyük bir aile aile olduklarını kaydeden Delican, aile fertleri olarak artık daha yakın olacaklarını ve istişarelerde bulunacaklarını söyledi. Başbakan Davutoğlu’nun talimatı ile il yönetimlerinin kaynaşması için program başlattıklarını ifade eden Delican, AK Parti İzmir İl Teşkilatı olarak Tekirdağ, Afyon ve Eskişehir’e gideceklerini, Tekirdağ’ın ardından yine Afyon ve Eskişehir teşkilatlarını ağırlayacaklarını dile getirdi. Toplantıları 2019 seçimlerinde strateji belirlemek üzere gerçekleştirdiklerini söyleyen Delican, tüm Anadolu’da il başkanlıklarının yönetim kurulu toplantılarını bir arada yapacaklarını kaydetti.

“CANLA BAŞLA ÇALIŞACAĞIZ”

2019 seçimlerinde başta yerel seçimler olmak üzere canla başla çalışacaklarını dile getiren Delican, şöyle devam etti:

“Deneyimli bir partiyiz. 2019’da her ikimiz de illerimizde başarılı olmak istiyoruz. Bu dayanışma çerçevesinde birbirimizin eksikliklerini de kapatarak ortak strateji ile genel seçimlerde ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de başarılı olmak istiyoruz. Dört yıl gibi bir çalışma süresinde çok iyi hazırlanacağız.”

ÇALIŞMALAR MASAYA YATIRILACAK

Ziyarette konuşan AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Akçay da hem il teşkilatını ziyaret hem de Türkiye Kupası 3. tur eleme maçında Karşıyaka-Tekirdağspor karşılaşmasını izlemek için İzmir’de bulunduklarını söyledi. Akçay, “İnşallah kendi illerimizde yaptığımız çalışmaları masaya yatıracağız. 1 Kasım’da İzmir ve Tekirdağ’da başarıyı daha ileriye götürmenin yollarını tartışacağız” ifadelerini kullandı.

Ziyaret sonunda, Tekirdağ teşkilatı ve İzmir teşkilatı birbirlerine hediye takdim ettiler.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.