Anasayfa > Gündem, Öne Çıkan Haberler > İl Genel Meclisi toplandı

05.04.2013 Cum, 12:40

İl Genel Meclisi toplandı

Reklam

ERSİN ÖZTÜRK
ERZURUM (İHA) –

 

Erzurum İl Genel Meclisi Nisan Ayı son oturumu, İl Özel İdaresi Meclis salonunda gerçekleşti.
Meclis üyeleri toplantı da, yaklaşan bahar ayları nedeniyle Erzurum ilinde mevcut akarsu yataklarının ıslah durumunu ve akarsulara kanalizasyon karışıp karışmadığı hususunda Çevre ve Sağlık Komisyonunu tarafından hazırlanan rapor görüşüldü.

 

 
Çevre ve Sağlık Komisyon Başkanı Cem Çil, “ Erzurum merkez ve neredeyse bütün ilçelerimizde 2013 yılında hazırlanan ıslah durumunu ve akarsulara kanalizasyon karışıp karışmadığı hususunda taşkın koruma inşaatı projeleri hazırlanmıştır. Olur İlçesine ne yapabiliriz şeklinde Devlet Su İşleri (DSİ) bölge müdürüyle ile görüşme gerçekleştirdik. Fakat DSİ bölge müdüründen aldığımız yanıt bizi çok şaşırttı. Bize ‘İl Genel Meclisi ne yapıyor ? Ne işe yarar ? Ben İl Genel Meclisi’ni tanımıyorum’ dedi. Bunun üzerine kendisini İl Genel Meclisi toplantılarına davet ettim, fakat kendisinin davete katılmayacağını dile getirdi.” şeklinde konuştu
Konuyla ilgili olarak Olur İl Genel Meclis Üyesi Mahmut Altan’da, “ Olur İlçesinde son 4-5 yıldır herhangi bir çalışma yapılmıyor. Oltu Çayı Havzası ve Olur Alabalık Çayı her yıl ilkbaharda kar sularının erimesiyle birlikte iki çayın birleştiği noktadan itibaren coşkun sular vatandaşlarımızın arazilerini silip süpürüyor. Her yıl biraz daha toprak kaybediyoruz, defalarca yardım istememize rağmen yardım istediğimiz hiçbir kuruluş gelip ilgilenmiyor. Böyle giderse belki de vatandaşın geçimini sağlayacağı arazi kalmayacak.” dedi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.