Anasayfa > Gündem, Öne Çıkan Haberler, Türkiye > İlik Nakli İçin Herkesin Seferber Olduğu Minik Alper Kurtarılamadı

26.10.2015 Pts, 11:24

İlik Nakli İçin Herkesin Seferber Olduğu Minik Alper Kurtarılamadı

Reklam

Bursa’nın Orhangazi ilçesinde, lösemi hastası 2 yaşındaki Alper Kağan, ilik nakli olmasına rağmen kurtarılamadı.

Orhangazi’ye bağlı Sölöz Mahallesi’nden Mustafa ve Muzaffer Altıncan çiftçinin iki çocuğundan küçüğü olan Alper Kağan 20 Eylül 2013 tarihinde dünyaya geldi. Rutin kontrolleri sırasında Alper’in lösemi olduğu belirlendi. Mayıs 2014’te Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Çocuk Hematoloji Bölümü’ne yatırılan Alper Kağan için ilik nakli gerektiği açıklandı. Aylarca doktor gözetiminde tutulan Alper için 6’da 6 uygun ilik Alman İlik Bankası DKMS’de bulundu. Güvenlik görevlisi babanın ekonomik durumu yetersiz olunca nakil için gerekli olan 75 bin liranın toplanabilmesi için yakınları tarafından yardım kampanyası başlatıldı. Bursa Valiliği’nin izniyle başlatılan kampanyaya ünlüler de destek verdi. Oyuncu Metin Zakoğlu, Ayşe Tolga, Selin Şekerci Alper Kağan’a destek arayan ünlüler arasında yer aldı. Alper Kağan ve ailesi, moral bulmaları için Bursaspor antrenmanına davet edildi. Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam ve futbolcular imzalı forma hediye ettikleri Alper Kağan için pasta kesti.

HERŞEY DÜZELMİŞTİ

Nakil için gerekli paranın toplanmasından sonra Alper Kağan’ın ihtiyaç duyduğu ilik nakli 2014 yılı Aralık ayında İstanbul Göztepe’deki özel bir hastanede yapıldı. Alper Kağan ve ailesi için güzel günler de başlamış oldu.

Rutin kontrolleri devam ederken Ağustos 2015’e Alper Kağan’ın kemik iliği aspirasyonunda lösemik hücreler görüldü. Hastalığı yeniden nükseden Alper tekrar Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Çocuk Hematoloji Bölümü’ne yatırıldı. Alper Kağan önceki gün fenalaştı. Fakültede yoğun bakım ünitesine alınan Kağan yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Acı haber Alper Kağan ile ilgili gelişmelerin takip edildiği sosyal medya hesabından da duyuruldu. Acı haberi alan yakınları gözyaşlarına boğuldu.

20 Eylül’de ikinci yaşına giren Alper Kağan’ın cenazesi Orhangazi’ye bağlı Sölöz Mahallesi’nde getirildi. Sölöz Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından minik Alper toprağa verildi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.