Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Öne Çıkan Haberler, Yerel Haber > İlkadımda Cem Öğretir İle İletişim Semineri

25.10.2015 Paz, 20:00

İlkadımda Cem Öğretir İle İletişim Semineri

Reklam

İlkadım Belediyesi tarafından beden dili, diksiyon ve etkili iletişim semineri düzenlendi.

Atatürk Kültür Merkezi’nde ünlü haber spikeri Cem Öğretir, katılımcılara sertifikalı beden dili, diksiyon ve etkili iletişim semineri verdi. Yoğun ilgiyle karşılaşan Cem Öğretir, 6 saat süren eğitim seminerinde katılımcılara etkili iletişimin temelini oluşturan kendine güvenme konusunda bilgiler verdi. Eğitim süresince etkili bir performans sergileyen Cem Öğretir, yaptığı espriler ve mizacıyla da büyük beğeni topladı. Etkili konuşma ve diksiyon konusunda çarpıcı örnekler ile sunumunu yapan ünlü spiker, insanlarla iletişimde konuşmanın ve beden dilinin önemine vurgu yaptı. Katılımcılarla etkili bir iletişim kurarak seminerin öğretici ve eğlenceli olmasını sağlayan Öğretir, “Etkili konuşma becerisi ile kendinizi daha iyi ifade edebilir, kişileri ikna etme yeteneği kazanabilirsiniz. Karşınızdakinin vücut hareketlerine bakarak aklından geçenleri okumanız mümkün. Duygu ve düşüncüleri çözümlemek, insanları doğru tanımak, tuzağa düşmemek, yalanı ortaya çıkarmak için beden dilini bilmeniz yeterlidir” dedi.

İş görüşmelerinde ve iş yaşamında nelere dikkat etmeleri gerektiğini de anlatan Öğretir, etkili iletişim, diksiyon ve beden dili eğitiminin gelecekte iş görüşmelerinde ve iş yaşamında kendilerine çok şey kazandıracağını söyledi.

İlkadım Belediyesi olarak sosyal, kültürel ve eğitim faaliyetlerine ağırlık verdiklerini ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok ise, “Sosyal ve kültürel belediyeciliğin en güzel örneklerini düzenlemiş olduğumuz konferans, okur yazar buluşmaları, seminer, sempozyum gibi etkinliklerle göstermekteyiz. Cem Öğretir’in katılımıyla gerçekleştirmiş olduğumuz iletişim zirvesine ilgi oldukça yoğun. Gençlerimizin ilgisini gördüğümüz müddetçe bu tür programlarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.

Katılımcılar eğitim sonunda Cem Öğretir imzalı üç adet eğitim sertifikası sahibi oldu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.