Anasayfa > Eğitim > İlkokul Öğrencilerinin Kompozisyonları Kitap Oldu

04.12.2015 Cum, 15:01

İlkokul Öğrencilerinin Kompozisyonları Kitap Oldu

Reklam

Ödemiş ilçesinin prestijli okullarından Zafer İlkokulunda 4-F sınıfı öğretmen ve öğrencileri örnek bir projeye imza attı.

4-F sınıfı öğrencileri geçen dönemden bu yana yazdıkları kompozisyon tarzında hikâye ve masalları bir araya getirerek “Zafer’den Yürek Sesleri” isimli bir kitap yayınladı. Sınıf Öğretmeni Osman Çomak öncülüğünde yapılan çalışmaya sınıf velileri ve okul yönetimi destek sağladı.

Ödemiş Efe Ofsette bin 250 adet basımı yapılan kitap, okul bahçesinde yapılan programla görücüye çıktı. Okul Müdürü Sami Keskin, sınıf öğretmeni Osman Çomak, öğrencilerin ve velilerin katıldığı programda Zafer’den Yürek Sesleri’nin tanıtımı yapıldı.

“ÜCRETSİZ DAĞITACAĞIZ”

Öğretmen Osman Çomak şunları ifade etti: “Sınıfımız 4-F öğrencilerimizin üçüncü sınıftan bu yana yazmış oldukları hikâye ve masallarını bir araya getirme ve bir kitap oluşturma projesi hayal etmiştim. Bu hayalimi öğrencilerim, okul müdürümüz ve velilerimiz ile paylaştım. Onlarında desteği ile öğrencilerimizden denemeler, hikâyeler ve masallar başlığı altında Zafer’den Yürek Sesleri isimli kitabımızı oluşturmuş olduk. 80 sayfa civarında olan kitabımızı ücretsiz olarak okulumuzdaki diğer dördüncü sınıflarımıza, Ödemiş merkez ve beldelerdeki dördüncü sınıf öğrencilerimize dağıtacağız. Bu proje öğrencilerimizin başarısıdır öğrencilerim ile gurur duyuyorum. Okul yönetimi ve değerli velilerimize de katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.”

“GURURLUYUZ, MUTLUYUZ”

Velilerden Şükran Sağlam da “Zafer İlkokulu 4-F sınıfında kızım Ece eğitimini sürdürüyor. Bu proje ilk biz veliler ile paylaşıldığında çok mutlu olduk ve destek vermek istedik. Oluşan kitabımızda kızım Ece’nin de 4 yazısı yer aldı. Gururluyuz mutluyuz. Çocuklarımızı böyle özverili bir şekilde geleceğe hazırlayan ve emek veren değerli öğretmenimiz Osman Çomak ve diğer öğretmenlerimizi teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“ÖRNEK TEŞKİL EDEN BİR ÇALIŞMA”

Okul Müdürü Sami Keskin ise 4-F sınıfının göğsü kabartan bir projeye imza attığını belirterek sözlerini şöyle tamamladı: “Örnek teşkil edecek ve diğer öğrencilerimize de fayda sağlayacak bir kitap olduğunu düşünüyorum. Öğrencilerimizi kutluyor başarılar diliyorum. Öğretmen arkadaşımız Osman Çomak ve velilerimizi de özverilerinden dolayı tebrik ediyorum.”

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.