Anasayfa > Gündem, Öne Çıkan Haberler, Türkiye, Yaşam > İlkokul Öğrencisi Mektup Yazdı, Başkanlığı Kaptı

03.12.2015 Per, 11:48

İlkokul Öğrencisi Mektup Yazdı, Başkanlığı Kaptı

Reklam

Elazığ’da ilkokul 4. sınıf öğrencisi Eslem Nazlı Çalışkan, yazdığı mektup sayesinde Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ı sınıfına getirterek, hayallerini gerçekleştirdi. Başkan Yanılmaz’ın sınıftaki tüm öğrencilere tablet dağıtmasıyla arkadaşlarının, okulun bahçesine banklar ve asfaltlama yaptırma sözüyle okulunun ihtiyaçlarını giderilmesini sağlayan Çalışkan, makam aracına da geçerek başkanlık yapmanın mutluluğunu yaşadı.

Elazığ’da Atatürk İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Eslem Nazlı Çalışkan, sosyal bilgiler dersinde adını tarihe yazdırmış ünlü kişiler konusu işlenirken hayranı olduğu Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a mektup yazarak, sınıfına davet etti. Mektubu alan Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz da 9 yaşındaki Eslem Nazlı Çalışkan’ı sınıfta ziyaret etti. Nazlı’nın kendisine yazdığını mektuptan etkilenerek geldiğini belirten Başkan Yanılmaz, “Ben gelen tüm mektupları fiilen kendim okuyorum. Nazlı’nın mektubunu okuyunca isteğini hemen yerine getirmemiz lazım dedim ve bugün buraya geldim. Beni buraya davet ettiği için Nazlı’ya teşekkür ediyorum. Hem seninle hem öğretmeninle hem de diğer arkadaşlarınla tanışma fırsatı buldum” dedi.

Mektubu yazan Eslem Nazlı Çalışkan ise, “Sosyal bilgiler kitabında birinci ünitemiz de kendimi tanıyorum dersinde adını tarihe yazdırmış ünlü kişileri işlerken ilimizden de biri olsun diye düşündüm. Aklıma belediye başkanı geldi ve öğretmenime mektup yazmayı düşündüğümü söyledim. Öğretmenim ’olur’ dedi. Mektubu yazdım gönderdim ve siz geldiniz” diyerek mektubu yazmasının gelişimini anlattı.

BAŞKAN İSTEĞİNİ SORDU, KOLTUĞU KAPTIRDI

Başkan Yanılmaz, yanına oturduğu 4. sınıf öğrencisi Çalışkan’ın isteklerini sordu. Çalışkan da, “Okulumun bahçesine asfalt ve banklar yapılmasını, bahçesinin de haftada bir temizlik araçlarıyla temizlenmesini istiyorum” diyerek taleplerini iletti. Başkan Yanılmaz da bunu bir talimat olarak kabul ettiğini hemen yerine getirileceğini söyledi.

Kendisi için bir isteği olup olmadığını soran Başkan Yanılmaz’a küçük kız, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda bir günlüğüne ya da bir saatliğine belediye başkanı olup, sizin başkanlık koltuğunuzda oturmak istiyorum” diye cevap verdi.

Başkan Yanılmaz da küçük kıza jest yaprak 23 Nisan’ı beklemeden makam aracını tahsis ettiğini dile getirerek, “Buradan çıkarken de sen gel arabanın makam koltuğuna otur. Belediye başkanı sıfatıyla bir duruş ortaya koy. Canın hangi talimatı vermek istiyorsa o talimatı ver” demesiyle hayalleri gerçek oldu.

Makam koltuğuna geçen küçük kız, makam şoförünün kullandığı araçla şehir turu atarak, daha önce talep ettiği istekleri yeniledi. Başkan olmanın güzel bir duydu olduğunu kaydeden Nazlı Çalışkan, “Gelecekte doktor olmak istiyorum. Belediye başkanı olmak istemiyorum. Çünkü belediye başkanı erkeklere göre bir iş” diyerek düşüncelerini aktardı.

Daha sonra Başkan Yanılmaz, öğrencilere kısa anılarını anlatarak, onların çok başarılı olmaları için çok çalışmaları gerektiğini söylerken, tüm öğrencilere de tablet bilgisayar, kalem ve not defteri hediye etti.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.