Anasayfa > Araştırma-İnceleme, Bilim Teknoloji > İnşaat Mühendisliği’ne modern laboratuarlar

03.01.2019 Per, 15:16

İnşaat Mühendisliği’ne modern laboratuarlar

Reklam

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde yapımı tamamlanan Bilgisayar Laboratuvarı ile Yapı Malzeme Laboratuvarı törenle hizmete açıldı.

Önceki yıl hayırsever işadamı Muzaffer Rızvanoğlu tarafından yapımı üstlenilen BUÜ İnşaat Mühendisliği Yapı Malzemeleri Laboratuvarı ve üniversite bütçesinden maliyeti karşılanan Bilgisayar Laboratuvarı’nın açılış töreni yapıldı. Törende konuşan AK Parti Bursa Milletvekili Atilla Ödünç, laboratuvarların açılması için katkıda bulunan herkese teşekkür etti. Ticaret yapmanın her zaman belirli riskleri beraberinde getirdiğine işaret eden Atilla Ödünç, Muzaffer Rızvanoğlu’nun ise böyle bir yatırımla hiçbir zaman kaybetmeyeceğini vurguladı.

BUÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay ise, göreve geldikleri ilk günden itibaren üniversiteyi olması gereken noktaya getirmek için gayret sarf ettiklerinin altını çizdi. Üniversitenin içerisinde huzuru ve birliği oluşturmaya devam ettikleri müddetçe, verimliliğin de artmaya devam edeceğini söyleyen Rektör Prof. Dr. Yusuf Ulcay, “Biz üniversitemizde 3. nesil üniversite modelini uygulamaya çalışıyoruz. Burada yapılan çalışmaların raflarda kalmaması, ilgili sektörlerde karşılık bulması için çabalıyoruz. Biz tüm fakültelerimizi ve bölümlerimizi eşit derecede önemli görüyoruz ve gelişmeleri için uğraş veriyoruz. Eğitim ve araştırma bizim işimizin bir parçasıdır. Üniversitede olması gereken budur. Üniversite araştırma yapar. Akademisyen olarak bu çalışmaların yanı sıra sektör temsilcileriyle birlikte çalışmalıyız. Eğitim, araştırma ve sektörlerle çalışmayı başaran üniversite 3. nesil üniversitedir. Bizler de bu seviyeye gelebilmek için çalışmalar yürütüyoruz. Araştırma alt yapısı da laboratuvar sayımızı arttırmaktan geçiyor. Bizler de bu yapımızı geliştirmeye çalışıyoruz. Bugün açacağımız laboratuvar da buna en güzel örnektir” dedi.

İşadamı Muzaffer Rızvanoğlu da böylesine faydalı bir laboratuvarın yapılmasına katkıda bulunduğu için kendisini çok gururlu hissettiğini kaydetti. Açılış konuşmalarının ardından önce İnşaat Mühendisliği Bilgisayar Laboratuvarı’nın ardından da Yapı Malzemeleri Laboratuvarı’nın açılışı yapıldı. Laboratuvarların açılış kurdelesini

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.