Anasayfa > Bilim Teknoloji, Öne Çıkan Haberler > iPhone 5’te bir sorun daha çıktı!

21.10.2012 Paz, 13:10

Reklam

Oldukça fazla sayıda olan  kullanıcısı,  destek sayfalarını iPhone’daki bir sorun nedeniyle şikayet yağdırıyorlar. Şikayetlere göre Verizon Wireless’ın sağladığı iPhone 5’lerin tarihi, bazen bir gün, bazen ise bir iki hafta kayıyor.

 

Bir kullanıcının şikayetine göre iPhone 5’te tarihin yavaşça 3-5 dakika geri gitmeye başladığını ve 16 Ekim 10:40pm’de 28 Eylül 4:35pm olarak değiştiğini söylüyor. Başka bir kullanıcı ise telefonu şarjdan çıkartmasının ardından tarih ve saatin 15 gün, 6 saat ve 12 dakika geri gittiğini iddia etmiş. Şikayetçi olan aynı kullanıcı eşinin bir gün içinde saati 4 kez düzeltmek zorunda kaldığını söylüyor.

 

Şikayette bulunan kullanıcıların arasında bazıları ise sorunun genellikle evde, özellikle Wi-Fi ve LTE sinyali çok iyi olmadığında yaşandığını söyledi. Önerilen onarımlar arasında tarih ve saati otomatikten manuel’e almak, telefonu sıfırlamak, LTE’yi kapatmak ve uçak modunu açıp kapatmak var. Bu çözümlerden bazıları bazı kullanıcıların işine yararken, bazılarının yaramıyor.

Apple ve Verizon, bu sorunla ilgili çalışmalar yaptıklarını açıkladılar.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.