Anasayfa > 5'li Üst Haber, Ekonomi > İslam Dünyası MÜSİAD Fuarında buluşacak

10.10.2012 Çar, 7:00

Reklam

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Erzurum Şube Başkanı A. Mustafa Güvenli, 11-14 Ekim tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek olan 14. MÜSİAD Fuarı ve 16. Uluslararası İş Forumu (IBF) Kongresinin İslam Dünya’sının en büyük organizasyonu olduğunu ifade etti.

 
MÜSİAD Erzurum Şube Başkanı Güvenli İHA muhabirine yaptığı açıklamada, “MÜSİAD’ın düzenlediği IBF Kongresinin ve Fuarının aynı anda yapılıyor olmasının en önemli özelliğinin, İslam iş dünyasını buluşturan dünyadaki en büyük organizasyon olması. Sadece iş adamlarını değil aynı zamanda önemli sayıda ülkenin karar alıcılarını da buluşturuyor olması, ileriye yönelik işbirliklerini geliştirmesi programlara ayrı bir önem kazandırıyor. Kısacası, katılımcı ülkelerin üst düzey yetkilileri ve iş adamlarıyla ikili anlaşmalar imzalanması, ticaret imkanlarının artması anlamına da geliyor. 11-14 Ekim tarihleri arasında CNR Expo Center’da düzenlenecek Fuar ve Forum organizasyonları, toplamda 60 bin metrekareye yakın kapalı alanda, 4 ayrı sektörü barındıracak. IBF Kongresi ilk kez Fuar ile birlikte ve aynı gün yapılacak. Sayın Başbakanımızın teşrifleriyle gerçekleştirilecek bu büyük buluşmayı iş dünyası yakından takip edecek. Ortak fikirler, ortak sorunlar, ortak çözüm önerileri ve ortak hayaller Forumda konuşulacak ama ortaklıklar fuarda kurulacak. Özlenen işbirliği sağlanan bu büyük platformda bu yıl hayata geçecek” diye konuştu.

 
MÜSİAD fuarının ülke tanıtımına büyük katkı sağlayacağını da dile getiren Güvenli, “Ülkemizin tanıtımına büyük bir katkı sağlayan, makine ve otomotiv, inşaat, tekstil, gıda ve ambalaj sektörlerini bir araya getirecek olan ve artık sadece MÜSİAD’ın değil tüm ülkenin bir projesi haline gelen MÜSİAD Fuarı ve IBF Kongresi’nde yapılacak ticaret ve yatırım bağlantılarının, yükseliş trendine giren ekonomimize bir ivme daha kazandıracağını ümit ediyoruz. Kongremize paralellik arz edecek birçok sergi ve müze fuar süresince hizmet verecek. Türk mühendisler ve girişimciler tarafından geliştirilen; İnsansız Hava Aracı, Arıkopter, Mobil Solar Sistemler, Logiba, Robot Okulu, Hidrojen Teknesi ”Martı”, Eko Karavan, Solar Enerjili Araba: ‘Arıba’ yeni teknolojik ürünler sergisi de olacaktır” dedi

 
Fuara 84 ülkeden 5 bin yabancı iş adamının katılacağını belirten Güvenli, “565 yerli firma, 125 yabancı firma ve 25 sivil toplum kuruluşu (STK) ile 200 bin civarında ziyaretçinin beklendiği fuarda 750 katılımcı firma yer alacak. Japonya, Hindistan, İngiltere, Malezya, Suudi Arabistan, Libya, Tunus, Mısır, Macaristan, BAE, Almanya ve Fas kendi ülke tanıtımları için stant açacaklar” dedi.

 
OLTU TAŞI VE DOKUMACILIK STANDI
Güvenli, fuar kapsamında Erzurum’dan katılan MÜSİAD üyesi firmalarında Oltu Taşı ve Maden İşletmeciliği ile Dokumacılık sektörlerinden oluşan ürünleri Yöresel el sanatları sergisinde katılımcıların beğenisine sunulacağını dile getirdi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.