Anasayfa > Erzurum İlçeleri, Öne Çıkan Haberler > İspir’in mutlu günü

25.02.2013 Pts, 16:19

İspir’in mutlu günü

Reklam

SELAHATTİN AKTAŞ
ERZURUM (İHA) –

 

Erzurum’un İspir ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıldönümü törenlerle kutlandı.
Törene eski Sağlık Bakanı AK Parti Erzurum Milletvekili Recep Akdağ, İspir Kaymakamı Faik Oktay Sözer, Belediye Başkanı Osman Çakır, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Cemil İşbaşaran ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Tören saat 09. 00’da Kaymakamlık binası önünde Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okunması ve çelenk sunumuyla başladı. Daha sonra Recep Akdağ, İspir Kaymakamı Faik Oktay Sözer, Belediye Başkanı Osman Çakır ve Garnizon Komutanı Yüzbaşı Cemil İşbaşaran’ın törene iştirak eden halkın bayramını kutlamalarının ardından günün anlam ve önemini belirtilen konuşmalar yapıldı.
Törende eski Sağlık Bakanı Akdağ, “Değerli hemşerilerim, kardeşlerim özellikle kurtuluş günlerinin bir tarafı da tarihi hatırlayarak gençlerimizin geçmişi hatırlamalarını temin ederek kutlamak ve bundan da geleceğe ait güzel umutlar yeşertmek gerekiyor. 95 yıl önce bizim dedelerimiz burada büyük sıkıntılar içerisinde yılmadan usanmadan gayret etmişler o günkü karanlık bulutları dağıtarak bu günkü güzel İspir’i bizlere emanet etmişler. Onların hepsini İspir’in bu meydanından bir kere daha hürmetle yad ediyoruz. Allah rahmet etsin kendilerinden razı olsun. Değerli İspirliler hepimizin isteği nedir? Daha güzel bir ülkede, refah dolu bir ülkede yaşamak. Ben İspir’den Türkiye ye şu mesajı vermek istiyorum. Bu topraklar üzerinde yaşayan 76 milyon insanımızın kökeni ne olursa olsun atası dedesi nereden gelmiş olursa olsun bir elin parmakları gibi kardeştir. Biz bu kardeşliği bir kere daha İspir den Bütün Türkiye ye ilan ediyoruz. Değeli İspirliler bize karşı sevginizi biliyoruz. Bizlerde sizleri çok seviyoruz. Cenabı Hak hepinize hayırlı günler nasip etsin.” diye konuştu.
Tören folklor ekiplerinin ve çeşitli gösterilerle son buldu.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.