Anasayfa > Bilim Teknoloji, Öne Çıkan Haberler, Türkiye > İşte Samsung Galaxy S4

15.03.2013 Cum, 9:27

İşte Samsung Galaxy S4

Reklam

Samsung aylardır konuşulan yeni akıllı telefonu Galaxy S4’ün tanıtımını dün gece gerçekleştirdi. Tasarımıyla Galaxy S3’e bir hayli benzeyen yeni Samsung telefon bakın hangi özelliklerle geliyor?

 

4.99 inç’lik dev bir ekrana sahip olan Galaxy S4’te Full HD Super AMOLED ekran teknolojisi kullanılıyor ve bu sayede çok daha keskin bir görüntü kalitesi elde ediliyor.

 

4.8 inç’lik ekranıyla Galaxy S4’ten biraz daha küçük bir ekrana sahip olan Galaxy S3’te de benzer şekilde Super AMOLED ekran teknolojisi kullanılmıştı.

 

Cihazın ekran çözünürlüğü ise 1920×1080 piksel.

 

7.99 mm kalınlığında olan Galaxy S4’ün ağırlığı ise 130 gramı geçmiyor.

 

Ağırlığı hemen hemen Galaxy S4 ile aynı olan Galaxy S3, 8.6 mm kalınlığıyla Galaxy S4’e göre daha kalın bir tasarıma sahip.

 

Galaxy S4’te Samsung çıtayı biraz daha yükseltiyor ve 13 megapiksel dahili kamera sunuyor.

 

1.9 GHz hızında 4 dört çekirdek işlemciden güç alan Galaxy S4’de Android 4.2.2 Jelly Bean işletim sistemi kullanılıyor.

 

Galaxy S3’te ise 1.4 GHz hızında 4 çekirdek Cortex-A9 işlemci kullanılıyor.

 

Galaxy S4 16, 32 ve 64 GB’lık hafıza modelleriyle geliyor ve siyah ile beyaz olmak üzere iki farklı renk seçeneğine sahip.

 

Toplam hafızayı yeterli bulmayan kullanıcılar microSD kartlarıyla birlikte ilave olarak 64 GB kapasite daha yaratabiliyor.

 

Galaxy S4’lerin en merak edilen özellikleri ise şüphesiz Akıllı Kaydırma (Smart Scrolling) ve Akıllı Durdurma (Smart Pause) uygulamalarıydı. Akıllı Kaydırma ile kullanıcılar göz hareketleriyle bir web sayfasını aşağı doğru göz hareketleriyle kaydırabiliyor.

 

Galaxy S4’te ayrıca pek çok yeni kamera modu var. Bunlardan biri ise Dual Camera özelliği… Bu özellik ile ön ve arka kameralar aynı anda kullanılabiliyor ve iki ayrı görüntü tek seferde elde edilebiliyor.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.