Anasayfa > Yazar > İzansız Kalemler

20.07.2012 Cum, 21:54

İzansız Kalemler

Reklam

Bu topraklar üzerinde yaşayanların duygu, düşünce, yaşam biçimleri gönüllerden silinip atılmak istenmesiyle, yerini ideolojik ayrılmalara ve siyasi  kavgalara bırakmış milletleşme ve milliyetçilik marjinal gurup olarak lanse edilerek tehdit altına alınmıştır. Böylece örtülü bir ideolojik sistem kuluçka döneminden yumurtlama dönemine geçirilmiştir. Demokrasi denen seksi fahişeyle fingirdeşenler, demokrasi yollarına sahte raylar döşeyerek taşıdıkları yolcuları da açılımlarla ümitlendirerek ülkeyi bölmeye yönelik söylem ve eylemlerle tehlikeye attıklarının farkındalar mı acaba!

Eğitim yapımız toplumun inanç yapısıyla çatışma noktasına getirilmiş, dindar- laik kadrolaşmaların oluşmasına sebebiyet vermiştir. Milletleşmeye en büyük balyoz bu noktada vurulmuştur. Kültürümüzde yozlaşma süreci başlamış, toplum yapımız  dört  nal  batı norm ve değerlerinin istilasına bırakılmıştır. Eğitimimiz dershanelere, üniversite giriş sınavımız şifrecilere, YÖK yönetim zaafı olan temiz insanlar diye adlandırdıklarına emanet edilmiş.

İktisaden kalkınmamız için, rüşvet, iltimas, çalıp çırpmalar önlenememiş      cumhuriyet tarihimizin en büyük yolsuzlukları yapılan özelleştirmelerle halkın kazanımları yabancılara peşkeş çekilerek hayırsız evlat mirası talan eder görüntüsü sergilenmiştir. Toplumda tasarruf kültürü yıkılmış, yerine “ al kullan at, eskiyi getir yeniyi götür “ türü israf ekonomisi kültürü alışkanlıkları enjekte edilmiştir. İnsanımızın düşünce yeteneği sadaka kültürüne endekslenerek tembelleştirilerek kendilerine biat etmeleri sağlanarak oy makinesi haline dönüştürülmüştür. Böylece iktidarın koltuğunda taşınanlar servet sahibi yapılarak dolar milyarderlerinin sayısı artmış, halk yoksullaştırılarak iktidarın gönüllü ırgatı haline getirilmesinde büyük başarı sağlanmıştır. Emekli memur ve işçi emeklisinin ülke kalkınmasından aldığı payı keserek, söz verdiğiniz halde intibak yasasını çıkarmayarak yoksullaştırdınız. Uyduruk enflasyon farkı olarak yüzde 2 ve 4 lük artışlarla sefalete sürüklediniz.

Sağlıkta hastaneleri otoban, eczaneleri çıkış gişesi haline getirdiniz. İşçi, memur emekli ve sosyal güvencesi olanların anayasal kazanılmış hakları ellerinde alınarak birer müşteri haline getirildi. Daha önce sosyal güvencesi olanlar hastane, sağlık ocağı ve eczanelere ücret ödemezken, şimdi özel hastaneler ortalama 15 TL, devlet ve üniversite hastanelerine 8 TL ek ücret alınmakta eczanelere ek ilaç farkı adı altında ücret ödenmektedir. Hastanelerde sıra bekleme yerini randevu sistemine terk etmesiyle yine kalabalıklar oluşmakta hasta ek ücret ödemesine rağmen kuyruklarda beklemektedir. Belirttiğim fiyat endeksleriyle halk farkına varılmadan, sorumsuzca dağıtılan yeşil kartlar vasıtasıyla devlet soyulmakta adına da sağlıkta reform yapıldı denilerek milletimiz uyutulmaktadır.  Daha önce kalp krizi geçiren hastalardan yerli ve yabancı stent farkı alınmazken şimdi Avrupa patentli stenlerden 5 bin TL ek ücret istenmekte ve pazarlıklar yapılmakta. Paran yoksa yaşama denilerek kaderine terk edilen vatandaştan bu gerçekler alicengiz oyunlarıyla saklanmıştır.

Son sözüm yönetim zafiyeti bulunan ama iyi adam Sayın büyükşehir belediye başkanı Ahmet Küçüklere, kavşakları lale ile donatma hizmetleriyle övünen akil insana Yolları asfaltlayarak yürürken ayağının takılmamasını ve içecek temiz bir bardak suyu ikram etmenizi istirham ediyorum. Ülkü İle Kalınız.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.