Anasayfa > Gündem, Slayt Haber > Kadir Gecesi Mesajları

14.08.2012 Sal, 13:20

Reklam

 

Adnan Yılmaz  (AK Parti Milletvekili)

“Recep, Şaban ve Ramazan gibi üç mübarek ayın önemini artıran özelliklerden biri de büyük mübarek gecelerin bu aylarda olmasıdır. Regaib ve Miraç geceleri Recep ayını, Berat gecesi Şaban ayını, Kadir Gecesi de Ramazan ayını taçlandırmış, bereketlerini ve rahmetlerini zirveye taşımıştır. Bugün; inanmış bir âlemi aynı duygularda birleştiren, Rabbimizin bizlere kurtuluş kapısını açtığı müstesna bir günü idrak etmekteyiz. Yüce Kitabımızda “bin aydan daha hayırlı” olduğu bildirilen Kadir gecesi, Kur’an-ı Kerim’de (Duhan suresinde) adı verilerek anlatılan tek gecedir. Bütün insanlık için hidayet rehberi olan Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı, esenliğin bütün dünyayı kuşattığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği, sevapların bire bin verildiği mübarek bir gecedir.
Yüce Rabbimiz “on bir ayın sultanı” mübarek ramazan ayında, bireysel ve toplumsal yaşantımıza, yani dünya hayatımıza yönelik maddi ve manevi bereketler ihsan ettiği gibi, ahiretteki kurtuluşumuza yönelik büyük fırsatlar da bahşetmiştir. Bu fırsatların başında da Kadir Gecesi gelmektedir. Mükâfatların sınırsız olarak verildiği Kadir gecesinde, İslam âlemi olarak Yüce Allah’ın sonsuz rahmet ve mağfiretine erişmemiz en büyük temennimdir.
Bu duygu ve düşüncelerle, İslam âleminin ve tüm hemşerilerimizin Kadir gecesini tebrik eder, bu gecede yapılan duaların birlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, insanlığın huzur içinde yaşamasına ve dünya barışının gerçekleşmesine vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim.”

 

 

 

Ahmet Küçükler (Büyükşehir Belediye Başkanı)

“Çok değerli hemşehrilerimle birlikte bin aydan daha hayırlı olan bir Kadir Gecesi’ne daha ulaşmış bulunuyoruz. Bu mukaddes geceye has manevi atmosferi bir kez daha teneffüs etme imkanı bulacak olmak, bizleri ziyadesiyle sevindirmekte ve mutluluğumuzu artırmaktadır. Tüm duaların kabul edileceği ve Allah’ın rahmetiyle bereketinin yeryüzüne tecelli edeceği bu gecede, ülkemizin birliği, bütünlüğü, milletimizin refahı ve mutluluğu için dua edelim. Bu duygular içerisinde bütün hemşehrilerimin mübarek Kadir Gecesi’ni tebrik ediyor, güzel Erzurum’umuz, ülkemiz ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.