Anasayfa > Bölge, Öne Çıkan Haberler > Kahraman polis PKK’yla tek başına çatıştı

12.10.2012 Cum, 6:46

Reklam

Tunceli’de görevli bir polis memuru Pülümür karayolu üzerinde yol kesen PKK’lılarla çatışmaya girdi. Çatışmada 2 sivil ile birlikte yaralanan polis memurunun vurduğu 2 PKK’lıdan birinin öldüğü belirtildi.

 

Tunceli’den Pülümür İlçesi’ne giden içinde bir polis memuru ile 2 sivilin bulunduğu otomobil, karayolunun 15’inci kilometresine geldiğinde bir grup PKK’lının yol kestiğini gördü. PKK’lılar, içinde polis memurunun da bulunduğu otomobili durdurmak isteyince, polis memuru kendisini dışarıya atıp, üzerinde taşıdığı tabancasıyla ateş açtı. PKK’lıların da karşılık vermesi üzerine bir süre çatışma çıktı. Çatışmada polis memuru yanında bulunan 2 sivil ile birlikte yaralandı. Yaralı polis memuru da açtığı ateşte 2 PKK’lıyı yaraladı. Ağır yaralanan PKK’lılardan birinin öldüğü belirtildi.

 

 

Polis memuru yaralı halde PKK’lılarla çatışmanın ardından yanında yaralanan iki sivili de otomobile bindirip, çatışma bölgesinden hızla uzaklaşıp, Tunceli’ye geldi. Yaralı polis ve 2 sivil Tunceli Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Olası bir kan ihtiyacına karşılık çok sayıda polis memuru da hastaneye koştu.

 

 

Olayın ardından PKK’lıların bulunduğu bölgeye hava destekli operasyon düzenlendi. Karadan askerlerin sevk edildiği bölgede PKK’lıların kaçtığı alanlar Kobra helikopterler tarafından bombalandı.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.