Anasayfa > Gündem, Öne Çıkan Haberler, Siyaset > Kamer Genç’ten Bakan Fatma Şahin’e şoke eden sözler

26.04.2013 Cum, 8:04

Reklam

Meclis Genel Kurulu’nda, CHP’li Kamer Genç’ten, Bakan Fatma Şahin’e ağır sözler… Genç, kınama cezası aldı.

 

Meclis Genel Kurulu’na, CHP’li Kamer Genç’in, Bakan Fatma Şahin’e sarfettiği sözler damgasını vurdu. Genç, “Atatürk olmasa hangi tarikat mensubunun, bilmem kaçını hanımı durumuna düşerdiniz” dedi… Meclis’te tüm partilerin girişimiyle Kamer Genç’e kınama verildi.

 
Genel Kurul’da, özürlü, sakat gibi ifadelerin engelli olarak değiştirilmesini öngören kanun tasarısının soru cevap bölümünde söz alan Genç, Aile Bakanlığı tarafından hazırlanan 18 Mart Çanakkale Zaferi ile ilgili Atatürk’ten bahsedilmeğini belirterek, “Ama Atatürk kelimesini ağzına almıyor. Atatürk kelimesini anmak, sizi çok mu rahatsız ediyor? Acaba bu Cumhuriyet’i kurmasaydı, siz hangi devletin vatandaşıydınız, o makamda oturacak mıydınız?Otursaydınız hangi tarikat mensubu kitlenin, bilmem kaçıncı hanımı durumuna düşerdiniz?” dedi.

 

 

 

BU ÜSLUPSUZLUĞU KABUL ETMİYORUM

Sorulara yanıt veren Bakan Şahin, bir bakan olarak değil, bir kadın, anne olarak, bunu, üslupsuzluk ve hadsiz olarak değerlendirdiğini söyledi. Genç’e, “Sizinle bu çatı altında bulunmaktan büyük utanç duyuyorum” diye seslenen Şahin, Atatürk’ün kendilerine bıraktığı mirasın, yetiştirme yurtları olduğunu ve bu çocuklara sahip çıktıklarını, yaşam kalitelerini yükselttiklerini ifade etti.

 

 

 

HADSİZ VE TERBİYESİZSİNİZ

Şahin, “Atatürkçülüğü sözde yapmıyoruz, ülkenin çağdaşlaşmasında, medeniyetleşmesinde gövdemizi koyuyoruz. O yüzden haddinizi bilin, ağzınızdan çıkanı kulağınız duysun. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı olan birine kaç eşli olabileceğini soracak kadar hadsiz ve terbiyesizsiniz. Herkes haddini bilecek” diye tepki gösterdi.

 

 

 

KADIN BAKANA HAKARET EDİYOR

Tartışmanın devam etmesi üzerine Meclis Başkanvekili Güldal Mumcu, birleşime ara verdi. Arada, AKP’li kadın milletvekilleri ve MHP’li Ruhsar Demirel Şahin’in yanına geldi. Bu arada da AKP’li Bahçekapılı ile CHP’li Aylin Nazlıaka tartıştı. Bahçekapılı, “Milletvekiliniz kadın bakana hakaret ediyor, susuyorsunuz, yazıklar olsun” diye bağırdı.

 

 

 

İŞİ GÜCÜ KARIŞTIRIP KAÇMAK

Verilen aranın ardından söz alan Bahçekapılı, “Adı Kamer Genç olan bir kişi var. İşi gücü burayı karıştırmak ve kaçmak. Tunceli de seçim çalışması sırasında bazı STK’lar düşkün ilan edilmesi için çağrıda bulunulmuş. Bu çağrının ne kadar haklı olduğu ortaya çıktı. Kendisini lanetliyorum. Kendisini kınama cezası ile cezalandırın” dedi.

 

 

 

OKTAY VURAL: ÖZÜR DİLEMELİ

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural da, Bakan Şahin’e Genç’in sözlerinin rencide edici olduğunu ifade ederek, “Gerekli özür dilenmeli.” diye konuştu.

 

 

 

CHP’Lİ GÜLDAL MUMCU KINAMA ÖNERDİ

Meclis Başkanvekili Mumcu da “Düzgün Türkçe ile bir birimize hakaret etmeden konuşmalıyız. İçtüzüğe göre Kamer Genç’e kınama cezası verilmesini ben de teklif ediyorum ama savunmasını da almamız gerekiyor.” dedi.

 

 

 

ONUN ADINA ÖZÜR DİLİYORUM

Genç, salonda olmadığı için yerine CHP’li Ferit Mevlüt Aslanoğlu kürsüye çıktı. Aslanoğlu, “Türkiye’nin tüm kadınları bizim annelerimiz bacılarımız, Eğer sayın milletvekili bakanın şahsını kastettiyse, tüm hanımlardan özür diliyorum. Özür dilemek bir erdemdir. Herkesten özür diliyorum Kamer Genç adına.” diye konuştu.

 

 

 

KORKAK VE YÜREKSİZ

Soruları yanıtlamaya devam eden Bakan Şahin, “Parlamentonun duyarlılığına çok teşekkür ederim Burada bulunmayarak korkak ve yüreksiz olduğunu da gösterdi.” dedi

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.