Anasayfa > 3. Sayfa Haberi Alt, Asayiş > ’Kanatlı Hayvanseverler Derneği’ne Kumar Baskını

23.11.2015 Pts, 12:24

’Kanatlı Hayvanseverler Derneği’ne Kumar Baskını

Reklam

Mersin’in Silifke ilçesinde bir binanın deposunda kurulan ‘Kanatlı Hayvanseverler Derneği’ne yapılan baskında kumar oynadığı belirlenen 18 kişiye para cezası uygulandı.

Alınan bilgiye göre, Silifke İlçe Jandarma Merkez Karakol Komutanlığına gelen ihbarda, Atayurt Mahallesi’nde, Kanatlı Hayvanseverler Derneği’nde tombala olarak tabir edilen kumar oynandığı, derneğin giriş kapısında bulunan şahıslar sayesinde ise içeriye kumar oynamaya gelenlere kapının açıldığı öğrenildi. İhbarı değerlendiren jandarma ekipleri, yaptığı çalışmalarda, savcılığın kararı doğrultusunda, Kanatlı Hayvan Severler Derneğine operasyon düzenledi. Söz konusu adreste yapılan arama sonucunda, 1 adet tombala oyun oynatma aleti, 44 adet tombala oyun kartı, 120 adet tombala oyun topu, 1 adet bez kese ile tombala oyununa ait not çetelerine el konuldu. Kumar oynamak suçundan 5326 sayılı kanun gereği 18 şahsa idari para cezası uygulandı. Şüphelilerden T.Z ve S.G isimli şahıslar hakkında da ’kumar oynamak için yer temin etmek’ suçundan adli işlem yapıldı.

Kumar oynatılan yerin belirli bölgelerine gözcü yerleştirildiği, ruhsatının olmadığı, kumar oynayanların çoğunun şebekenin kendi elamanları olduğu, kumar oynamaya gelenlerin şebekenin ağına düştüğü ve bu yolla yüklü miktarda para kaybettikleri iddia edildi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.