Anasayfa > Gündem, Öne Çıkan Haberler, Türkiye > Kandil’de şort cezası!

28.03.2013 Per, 11:24

Reklam

Reuters‘a röportaj veren PKK elebaşlarından Murat Karayılan, süreçle ilgili duygularının karışık olduğunu belirterek “Yüzlerce yoldaş öldü. Şimdi barış kararı alındı. Örgüt içinde bunu kabul etmeyen ve savaşa devam etmek isteyenler var. Ancak onların da kabul etmesi için çalışıyorum” dedi.

 

Kandil‘deki gündelik yaşama da değinilen yazıda örgütün 1500 -2000 üyesinin Türkiye’de, 3 -4 bin üyesinin ise Irak‘ta bulunduğu belirtiliyor.

Öcalan posterleriyle kaplı bir odada gerçekleştirilen söyleşide Karayılan, “Savaşa da barışa da hazırız” sözlerini tekrarlarken, “Bize karşı bir operasyon olursa kendimizi savunuruz” dedi.

 

ŞORTLU VOLEYBOLA HAPİS CEZASI DAĞDAN İNDİRDİ
Reuters, Kandil’deki PKK yöneticileri ve örgüt üyeleriyle röportaj yaptı. Ajansa konuşan eski birterör örgütü üyesi ise bu hayatı terk edemeyeceklerini belirtti.

 

 

‘AİLEMLE NASIL YAŞAYACAĞIMI DÜŞÜNÜYORUM’

Eski örgüt üyesi kadın “Bazen kendi kendime ileride bir gün barış ve özgürlüğümüze kavuşmamız halinde, bu hayatı bırakıp ailemle nasıl yaşayacağımı düşünüyorum” diye konuştu.

 

 

ŞORTLA VOLEYBOLA HAPİS

Erbil’de ise yine eski bir PKK üyesi olan Havin Çiya kod adlı kadın, örgütten ayrılma nedenini anlattı. PKK’lı kadın örgüt üyesi, voleybol oynarken şortla oynamasına izin vermeyen üst düzey bir örgüt üyesi tarafından 1 ay hapse atıldıktan sonra Kandil’i terk ettiğini söyledi.

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.